میزان رضایت بیماران كرونا از خدمات بیمارستان ها چقدر است؟

میزان رضایت بیماران كرونا از خدمات بیمارستان ها چقدر است؟

اسنك: مشاور وزیر در امور بهداشتی در نامه ای به وزیر بهداشت، نتایج نظرسنجی میزان رضایت افرادی كه به سبب مبتلاشدن به كرونا در بیمارستان بستری یا در منزل مراقبت شده اند را اعلام نمود.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر محمد آسایی، مشاور وزیر در امور بهداشتی در نامه ای به دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نتایج نظرسنجی میزان رضایت افرادی که به سبب مبتلاشدن به کرونا در بیمارستان بستری یا در منزل مراقبت شده اند را اعلام نمود.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، برمبنای نتایج این نظرسنجی، که توسط جهاد دانشگاهی و با نظارت دکتر محمد آسایی، مشاور وزیر در امور بهداشتی و دکتر مصطفوی، عضو هیئت علمی و اپیدمیولوژیست انستیتو پاستور در تیرماه جاری انجام شد، بعد از تهیه پرسشنامه مجزا برای دو گروه بستری و سرپایی شماره تلفن های بیش از ۱۰ هزار نفر که در سه ماهه اول سال جاری به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده بودند از سیستم آمار و اطلاعات وزارت متبوع ستاندن و جهاد دانشگاهی برای رسیدن به تعداد حدود ۲۰۰۰ نمونه مجبور به تماس تلفنی با ۹۱۸۳ شماره تلفن شده است.

براین اساس، با ۱۱۶۸ مورد سرپایی و ۸۰۱۵ مورد بستری تماس حاصل شده که ۴۷۵ نفر در بخش سرپایی و هزار و ۵۴۸ مورد در بخش بستری به تماس ها پاسخ داده اند که ۲۸ درصد از مبتلایانی که در منزل تحت مراقبت بودند، معتقدند پس از آنها فرد دیگری از اعضای خانواده شان نیز به کرونا مبتلا شده است.

در این بررسی میزان رضایت دو گروه پرسشگری (درمان در منزل و بیمارستان) از تیم سلامت، مجموعه وزارت بهداشت و همه دستگاه های اجرایی مشخص شد که در جدول زیر از ۱۴ تا ۲۰ نشان داده شده است.


گفتنی است، درباب پروسه پذیرش دربیمارستان، ۱۱.۴ درصد افراد نمونه گفته اند به محض مراجعه به بیمارستان بستری شده اند. ۴۳ درصد یک ساعت و کمتر، زمان بستری شدن شان طول کشیده است. همین طور ۲۳.۸ درصد افراد تا ۲ ساعت، ۱۰.۱ درصد چهار تا پنج ساعت و مابقی (کمتر از ۱۲ درصد) بیش از ۵ ساعت برای بستری شدن منتظر ماندند.

در مجموع درصد قابل توجهی از بستری شدگان معتقدند پروسه پذیرش در بیمارستان خوب و بسیار عالی بوده است.

براساس این گزارش، ۵۵ درصد از بیماران بین ۲ تا ۷ روز در بیمارستان بستری بوده اند. ۸۴.۲ درصد افراد مورد مطالعه نحوه برخورد پرستاران و ۸۷.۶ در نحوه برخورد پزشکان را خوب یا خیلی خوب ارزیابی کرده اند.

همچنین، مهارت و دانش پزشکان از نظر ۸۰.۷ درصد افرادی که در بیمارستان ها بستری بوده اند، خوب یا خیلی خوب ارزیابی شده است.

۳۳.۳ درصد پاسخگویان هزینه ای در زمان ترخیص پرداخت نکرده اند. ۷.۴ درصد افراد کمتر از ۱۰۰ هزار تومان، ۹.۲ درصد بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، ۱۷.۸ درصد بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان و تنها ۹ درصد بین ۵۰۰ تا یک میلیون تومان پرداخت کرده اند. مابقی یا بیش از یک میلیون پرداخته اند یا از میزان پرداخت خبر نداشته اند.
منبع:

1399/05/19
20:52:52
5.0 / 5
1823
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir