واکنش شورای عالی نظام پزشکی به اظهاراتی درباره ی پذیرش دانشجوی تخصصی پزشکی از مقطع دیپلم

واکنش شورای عالی نظام پزشکی به اظهاراتی درباره ی پذیرش دانشجوی تخصصی پزشکی از مقطع دیپلم

اسنک: شورای عالی سازمان نظام پزشکی با صدور اطلاعیه ای، به اظهاراتی درباره ی «پذیرش دانشجوی تخصصی پزشکی از مقطع دیپلم یا لیسانس» واکنش نشان داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، در متن بیانیه سازمان نظام پزشکی آمده است: « دانش پزشکی در ایران دیرپای است و پیشرو؛ و در ضمن روزگاران، مسیر رشد و بالندگی خودرا جهت راندمان بیشتر به درستی یافته و بر این مبنا متناسب با فاکتورهای توسعه در حوزه ارتقاء سلامت و طول عمر، رشدی بیش از پیش و حیرت آور را تجربه کرده است. چارچوب مستقر در آموزش وپرورش دانش آموختگان پزشکی سال هاست که از آزمون و خطاهای گوناگون با موفقیت برآمده و الان روشمند و افتخارآمیز، افقی روشن را به نمایش درمی آورد.
بتازگی به نادرستی، در صفحه سیما شاهد اظهار نظری عجیب از طرف احدی از مدیران یکی از نهادهای تقنینی بودیم که ؛ "پذیرش دانشجوی تخصصی پزشکی را یک دفعه از مقطع دیپلم یا لیسانس "ممکن دانست.
شورای عالی نظام پزشکی علاوه بر نقد شناختی و فنی و تعارضات قانونی این موضوع، تاکید دارد که حداقل انتظار از شخصیت های حاضر در مسندهای رفیع تصمیم سازی وتصمیم گیری، شناخت و مراقبت صحیح از آن جایگاه، آگاهی و سنجیده بودن سخن و بررسی همه جانبه موضوعات در مشورت با متولیان و حرفه مندان مرتبط می باشد. منطبق بر قانون این امور، نخست بایستی در محافل علمی و کارشناسی نهادهای ذی­ربط به بوته بحث و نقد درآید. نگرانی آنست که اظهار نظرهای غیرمتعارف خصوصاً از کرسی های رسمی کشور، ممکنست توقعات و مطالبات غیرعلمی ایجاد نماید.
شورای عالی نظام پزشکی ضمن تحذیر از اظهارنظرهای شتابزده و فاقد توجیه علمی و کارشناسی، آمادگی خودرا برای تبادل نظر فنی و آگاهانه بمنظور اتخاذ تصمیمات خردمندانه در راستای حفظ شأن و جایگاه پزشکی، حفظ سلامت مردم و سیستم سلامت کشور اعلام می دارد و با اعتقاد به تضارب آراء و تعامل تمام نهادها، امیدوار است که این همکاری ها منجر به بهبود چشم گیر در ارائه خدمات شایسته به مردم و تقویت سیستم بهداشت و درمان کشور گردد.»
منبع:

1402/09/01
15:03:03
5.0 / 5
338
تگهای خبر: آموزش , پزشك , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir