محققان كانادایی پی بردند؛

مصرف مکمل های کتون نتیجه معکوس برای عملکرد ورزشی دارد

مصرف مکمل های کتون نتیجه معکوس برای عملکرد ورزشی دارد

به گزارش اسنک، محققان می گویند ورزشکارانی که از مکمل های کتون برای افزایش عملکرد خود استفاده می نمایند امکان دارد نتیجه عکس ببینند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تحقیقات در مورد مزایای مکمل های کتون مختلف است. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که مکمل ها عملکرد را بهبود می بخشند، اما برخی دیگر می گویند که تأثیری ندارند یا حتی عملکرد را بدتر می کنند.
کتون های طبیعی به مغز و ماهیچه ها سوخت می دهند. رژیم کتوژنیک حاوی کربوهیدرات خیلی کم و چربی بالا موجب می شود بدن ترکیبات کتون بیشتری بسازد.
محققان خاطرنشان کردند که تصور می شود مکمل های کتون این پروسه را بدون رژیم سخت تسریع می کنند.
«مارتین گیبالا»، محقق ارشد از دانشگاه مک مستر کانادا، می گوید: «یکی از مزایای اصلی این است که کتون ها ممکنست به عنوان منبع سوخت جایگزین در حین ورزش عمل کنند یا بطور بالقوه استفاده از سوخت های اصلی دیگر مانند کربوهیدرات ها و چربی ها را تغییر دهند و به نوبه خود ظرفیت استقامت را بالا برند.»
او در ادامه اضافه کرد: «اما یافته های ما نشان میدهد که اینطور نیست.»
برای این مطالعه، پژوهشگران ۲۳ ورزشکار استقامتی را که به خوبی تمرین کرده بودند و پنج ساعت یا بیشتر در هفته دوچرخه سواری می کردند، انتخاب کردند برای اینکه عملکرد ورزشی آنها در هر روز ثابت بود.
هر شرکت کننده دو آزمایش را انجام داد که فقط در نوشیدنی ای که پیش از دوچرخه سواری ۲۰ دقیقه ای به آنها داده می شد، متفاوت بودند. نوشیدنی ها حاوی مکمل کتون یا دارونما بودند.
دوین مک کارتی، نویسنده ارشد این مطالعه و دانشجوی فارغ التحصیل در بخش حرکت شناسی اظهار داشت: «مشاهده اصلی این مطالعه این بود که سرعتی که دوچرخه سواران می توانستند در طول آزمایش حفظ کنند، بعد از نوشیدن مکمل کتون در مقایسه با دارونما کمتر بود.»
این یافته ها با تحقیق قبلی آنها که نشان می داد مکمل های کتون موجب افزایش استرس قلبی تنفسی در طول ورزش می شوند، تطابق دارد.


منبع:

1402/04/21
20:39:19
5.0 / 5
378
تگهای خبر: بدن , چربی , شركت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir