آخرین وضعیت رعایت پروتكل های ضدكرونا در كشور؛

میانگین استفاده از ماسک در کشور حدود ۱۴درصد

میانگین استفاده از ماسک در کشور حدود ۱۴درصد

به گزارش اسنک، بنابر اعلام وزارت بهداشت، میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضد کرونا در کشور به ۳۲.۹۱ درصد و میزان استفاده از ماسک به ۱۴.۴۰ درصد رسیده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بر مبنای آخرین به روز رسانی های اعلام شده از جانب وزارت بهداشت، تعداد شهر های با وضعیت قرمز و نارنجی کرونا در کشور صفر است و همینطور تعداد شهر های با وضعیت زرد ۶۵ و تعداد شهر های با وضعیت آبی به ۳۸۳ شهر رسیده است.
مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها در بازه زمانی ۳ تا ۱۰خرداد ماه را اعلام نمود.
برپایه اعلام مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور به ۳۲.۹۱ درصد رسیده است.


همینطور در نمودار زیر می توانید ارتباط روند رعایت پروتکلهای بهداشتی با روند تعداد موارد مبتلا شدن به بیماری کرونا را مشاهده کنید.


همینطور در بازه زمانی سوم تا دهم خردادماه، پایین ترین میزان رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی استانهای کشور مربوطه به تهران با ۲۸.۹۷ درصد و بیشترین میزان رعایت در ارتباط با ایلام با ۸۷.۶۸ درصد بوده است. میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استانهای کشور ۴۸.۸۲ درصد بوده است.
بهداشت فردی هم شامل پیشگیری از ورود و حضور مراجعین و کارکنان دارای علائم بیماری، ثبت در سامانه وزارت بهداشت، امکانات شست وشو یا ضدعفونی دست و... است.


همینطور در بازه زمانی مذکور، درصد موارد استفاده از ماسک میان خدمت گیرندگان و خدمت دهندگان در اماکن عمومی استانهای کشور به صورت میانگین ۱۴.۴۰ درصد بوده است که پایین ترین میزان در ارتباط با همدان با ۳.۶۵ درصد و بیشترین میزان استفاده در ارتباط با چهارمحال و بختیاری با ۳۸.۰۶ درصد بوده است.


همینطور درصد رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۰ خردادماه به صورت میانگین ۴۸.۸۲ درصد بوده است. که بیشترین درصد رعایت در استادیوم ها با ۹۴.۴۴ درصد و پایین ترین میزان رعایت با ۴۱.۶۷ درصد در پایانه های مسافربری برون شهری بوده است.


درصد استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور در این بازه زمانی به صورت میانگین ۱۴.۴۰ درصد بوده که بیشترین میزان رعایت با ۳۶.۸۴ درصد در ارتباط با دانشگاه ها و پایین ترین میزان رعایت در ارتباط با مراکز تفریحی با ۹.۰۳ درصد بوده است.


بنابر اعلام وزارت بهداشت، بیشتر از ۱۲۶ هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی زیر پوشش در بازه زمانی ۳ تا ۱۰ خرداد ماه انجام شده و طی بازرسی های انجام شده تعداد ۴۴۰ مراکز متخلف پلمب شده است.

منبع:

1402/03/14
13:03:41
5.0 / 5
499
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir