جزئیات دیدار وزیر بهداشت کشورمان با وزرای بهداشت کشورهای مالزی، اوگاندا و کوبا

جزئیات دیدار وزیر بهداشت کشورمان با وزرای بهداشت کشورهای مالزی، اوگاندا و کوبا

به گزارش اسنک، وزیر بهداشت در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع جهانی بهداشت در ژنو با وزرای بهداشت کشورهای کوبا، مالزی و اوگاندا ملاقات و گفتگو کرد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی دردیدار با وزیر بهداشت مالزی ضمن اشاره به زمینه های گسترده همکاریهای سلامت محور بین ایران و مالزی، تقویت گردشگری سلامت بین دو کشور را با توجه به توانمندی ها و ظرفیتهای ایران و مالزی، مهم توصیف کرد.
وی ضمن اشاره به پیشرفت های چشم گیر علوم پزشکی و شرکتهای دانش بنیان در ایران در ساخت داروهای های تک و تجهیزات پیشرفته پزشکی، خاطرنشان کرد: ربات جراح سینا، نمونه ای از این پیشرفت ها است که به تازگی عملکرد آن در مسافرت رئیس جمهور کشورمان به اندونزی، بررسی گردید.
عین اللهی همینطور با تکیه بر ضرورت تقویت ارتباطات کشورهای مسلمان، تصریح کرد: کشورهای دوست مانند ایران و مالزی می توانند با تسهیل رفت و آمد دانشمندان و برگزاری همایش های علمی و تحقیقاتی مشترک در جهت ارتقای سلامت و علوم پزشکی گام بردارند.

وی ضمن اشاره به تشکیل گروه ۵ در منطقه به میزبانی ایران و با مشارکت پاکستان، افغانستان، عراق، تاجیکستان و سازمان جهانی بهداشت، اظهار داشت: خیلی از نیازهای بهداشتی، درمانی و تحقیقاتی با تقویت دیپلماسی سلامت قابل رفع است. همینطور لازم است کارگروهی تخصصی برای تقویت روابط وزارت بهداشت ایران و مالزی و بررسی زمینه های همکاری تشکیل گردد.
در این نشست خانم دکتر صالحه مصطفی _ وزیر بهداشت مالزی هم بر ضرورت تقویت همکاریهای بهداشتی مالزی و ایران تصریح کرد و اظهار داشت: از مهم ترین زمینه های همکاری متقابل، تبادل استاد و دانشجو و ارتقای تعاملات علمی و دانشگاهی است.

به نقل از ایشان، همکاریهای کشورهای اسلامی در حوزه سلامت، اهمیت بسیار زیادی دارد.
به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، عین اللهی همینطور در دیدار با جین راس ایسنک _ وزیر بهداشت اوگاندا، اظهار داشت: ایران توجه خاصی به کشورهای قاره آفریقا و مناسبات با آنها دارد و گسترش تعاملات در حوزه پزشکی میان دو کشور را سازنده می داند.
وی ادامه داد: امیدواریم ارتباطات مؤثری بین نظام های سلامت دو کشور شکل گیرد.
در این نشست خانم جین راس ایسنک وزیر بهداشت اوگاندا نیز، بر توسعه تبادلات در حوزه پزشکی با ایران تصریح کرد و اظهار داشت: همکاری اوگاندا با جمهوری اسلامی در حوزه های بهداشت، پیشگیری و درمان برای اوگاندا با اهمیت و راهبردی است.
عین اللهی همینطور در دیدار با آنخل پورتال میراندا _ وزیر بهداشت کوبا، این کشور را کشوری انقلابی دانست و تاکید کرد که مردم ما این کشور را به خوبی می شناسند و به آن علاقه دارند.

وی ادامه داد: روابط ایران و کوبا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره مناسباتی نزدیک و سازنده بوده و این همکاری در عرصه تولید واکسن و مهار کرونا مؤثر و مثال زدنی بوده است.
وی ادامه داد: امیدواریم ارتباطات مؤثری بین شبکه های بهداشتی دو کشور که از برخی نقاط مشترک برخوردار می باشند، شکل گیرد.
در این نشست خوزه آنخل پورتال میراندا وزیر بهداشت کوبا هم خواهان تبادل فناوری های سلامت بخصوص فناوری تولید واکسن با ایران شد و اظهار داشت: کوبا از همکاری با جمهوری اسلامی در حوزه های بهداشت، پیشگیری، درمان، دارو و تجهیزات پزشکی استقبال می کند.
بنابر اعلام وبدا، هفتاد و ششمین اجلاس مجمع جهانی سلامت از ۳۱ اردیبهشت با حضور نمایندگانی از ۱۹۴ کشور جهان در ژنو مقر اروپایی سازمان ملل متحد برگزار شده است.
منبع:

1402/03/04
12:45:48
5.0 / 5
491
تگهای خبر: پزشك , سازمان , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir