چگونه احتمال مبتلا شدن به كرونا را به صفر نزدیك كنیم؟

چگونه احتمال مبتلا شدن به كرونا را به صفر نزدیك كنیم؟

به گزارش اسنك سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود ضمن تاكید مجدد بر ضرورت رعایت پروتكل های بهداشتی از جانب همه شهروندان و خصوصا مبتلایان و ناقلان به اهمیت ویژه ماسك اشاره نمود و اظهار داشت: استفاده ناقلان از ماسك احتمال ابتلای افراد دیگر را 98 درصد می كاهد.


دکتر رضا چمن در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت دو شهرستان تحت پوشش علوم پزشکی شاهرود از وجود 100 بیمار کرونایی بستری در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود اطلاع داد و اظهار نمود: متاسفانه وضعیت عمومی ۱۷ نفر از این بستری شدگان مناسب نمی باشد و در شمار بیماران بدحال بوده و در بخش های ICU تحت مراقبت ویژه هستند.
وی از پذیرش بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا در بیمارستان شاهرود اطلاع داد و خاطرنشان کرد: مشکلی برای پذیرش بیماران وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شناسایی 45 مبتلای قطعی دیگر در شاهرود و میامی اطلاع داد و اظهار نمود: با شناسایی این ۴۵ مورد جدید در سه روز اخیر، شمار مبتلایان قطعی به کرونا در دو شهرستان تحت پوشش دانشگاه به یک هزار و ۲۶۳ نفر رسیده است.
دکتر چمن یادآوری کرد: هم اکنون تعداد ۱۰۰ بیمار در بیمارستان شاهرود بستری و ۱۷ نفر بدحال و در بخش های ICU تحت مراقبت ویژه هستند.
این متخصص اپیدمیولوژی(همه گیری)، اثر بخشی ماسک در جلوگیری از ابتلای به کرونا را بسیار بالا ارزیابی و تصریح کرد: بر مبنای داده های به دست آمده و برپایه شواهد علمی که تا به کنون در اختیار ما قرار گرفته در صورت استفاده از ماسک توسط دو نفر که یکی از آنان مبتلاست احتمال انتقال به دیگری بیشتر از ۹۸ درصد کاسته می شود و به عبارتی احتمال مبتلا شدن به کمتر از ۲ درصد می رسد.
این پزشک متخصص اظهار داشت: به جهت اینکه احتمال انتقال به صفر برسد سفارش می شود که علاوه بر استفاده از ماسک از همدیگر فاصله بیشتر از یک متر و ترجیحاً دو متر رعایت شود.
منبع:

1399/05/12
23:13:55
5.0 / 5
1946
تگهای خبر: بیمار , پزشك , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir