مطالعات نشان می دهد؛

آب چغندر سبب افزایش نیروی عضلانی در طول ورزش می شود

آب چغندر سبب افزایش نیروی عضلانی در طول ورزش می شود

اسنک: یک مطالعه جدید نشان داده است که مصرف نیترات رژیم غذایی، مولکول فعال در آب چغندر، بطور قابل توجهی موجب افزایش نیروی عضلانی هنگام ورزش می شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، در صورتیکه مشخص است نیترات رژیمی هم استقامت در ورزش و هم شدت ورزش را بیشتر می کند، پژوهشگران هنوز چیزهای زیادی در مورد این که چرا این اثر رخ می دهد و این که چگونه بدن ما نیترات غذایی را که می خوریم به اکسید نیتریک تبدیل می کند، باید بیاموزند.
محققان دانشگاه اکستر، توزیع نیترات مصرف شده را در بزاق، خون، ماهیچه ها و ادرار ۱۰ داوطلب سالم ردیابی کردند. از آنها خواسته شد حداکثر ورزش پا را انجام دهند. این تیم می خواست کشف کند که نیترات رژیمی در کجای بدن فعال است تا سرنخ هایی در مورد مکانیسم های موجود در زمان ورزش عرضه کنند.
یک ساعت بعد از مصرف نیترات، از شرکت کنندگان خواسته شد تا ۶۰ انقباض عضله چهار سر ران - عضله ران فعال در حین صاف کردن زانو - را با حداکثر شدت در مدت پنج دقیقه روی یک دستگاه ورزشی انجام دهند. این تیم افزایش قابل توجهی در سطوح نیترات در ماهیچه ها پیدا کرد. در طول تمرینات، پژوهشگران دریافتند که این افزایش نیترات موجب افزایش ۷ درصدی در نیروی عضلانی می شود، در مقایسه با زمانی که شرکت کنندگان دارونما مصرف می کردند.
«اندی جونز»، استاد فیزیولوژی کاربردی در دانشگاه اکستر، اظهار داشت: «تحقیق ما هم اکنون شواهد زیادی در مورد خواص افزایش عملکرد نیترات رژیم غذایی، که به طور معمول در آب چغندر یافت می شود، ارائه کرده است.»
مطالعات قبلی افزایش نیترات در بافت و مایع بدن را بعد از مصرف نیترات رژیم غذایی نشان داده بود. با بهره گیری از ردیاب در مطالعه جدید، پژوهشگران توانستند بطور دقیق محل افزایش و فعال بودن نیترات را ارزیابی کنند، و همین طور شیوه جدیدی را در مورد روش استفاده از نیترات مصرفی ما برای افزایش عملکرد ورزشی نشان دهند.
این مطالعه نشان میدهد سطوح نیترات عضلانی برای عملکرد ورزشی مهم می باشد. علاوه بر ورزش، احیانا برای سایر حوزه های پزشکی مانند مواردی که بیماریهای عصبی-عضلانی و متابولیک در رابطه با کمبود اکسید نیتریک را هدف قرار می دهند، نیز نتایج مهمی دارد.

1401/11/19
12:21:26
5.0 / 5
544
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir