آمار جهانی کرونا مرگ و میر روزانه کرونایی در آمریکا از ۴۰۰ تن گذشت

آمار جهانی کرونا مرگ و میر روزانه کرونایی در آمریکا از ۴۰۰ تن گذشت

به گزارش اسنک، بنابر جدید ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تابحال به ۶۷۰ میلیون و ۸۳ هزار و ۴۶۰ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۲۱ هزار و ۴۴۷ بیمار هم تایید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، همچنین بر مبنای آمار رسمی عرضه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۶۴۱ نفر را گرفته است همینطور در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰۱ هزار و ۹۳۴ ابتلای جدید جهانی هم به ثبت رسیده است.
آمارها در عین حال نشان داده است که آمریکا با ثبت ۴۰۸ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ های کووید را در جهان داشته است.
آمریکا همینطور با بیشتر از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا همینطور فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا ظهر امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۱۰۳، ۳۰۸، ۸۷۶ ۱، ۱۲۳، ۴۶۶ ۲ هند ۴۴، ۶۸۱، ۶۹۳ ۵۳۰، ۷۲۲ ۳ فرانسه ۳۹، ۴۲۸، ۷۷۹ ۱۶۳، ۱۹۳ ۴ آلمان ۳۷، ۵۸۱، ۵۷۰ ۱۶۳، ۴۲۵ ۵ برزیل ۳۶، ۵۸۲، ۱۶۴ ۶۹۵، ۱۲۷ ۶ ژاپن ۳۱، ۰۳۲، ۲۰۴ ۶۱، ۲۸۱ ۷ کره جنوبی ۲۹، ۶۹۸، ۰۴۳ ۳۲، ۸۲۱ ۸ ایتالیا ۲۵، ۲۷۹، ۶۸۲ ۱۸۵، ۴۱۷ ۹ انگلیس ۲۴، ۲۱۰، ۱۳۱ ۲۰۱، ۰۲۸ ۱۰ روسیه ۲۱، ۸۴۱، ۶۴۴ ۳۹۴، ۲۶۲ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۲۷۵ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۷۲۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1401/10/23
14:18:04
5.0 / 5
349
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir