محققان پی بردند؛

شیرین کننده مصنوعی آسپارتام با اضطراب مرتبط می باشد

شیرین کننده مصنوعی آسپارتام با اضطراب مرتبط می باشد

به گزارش اسنک، نتایج یک تحقیق نشان داد که مصرف آسپارتام، یک شیرین کننده مصنوعی رایج، امکان دارد منجر به بروز رفتارهای اضطرابی شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، یک مطالعه جدید نشان داده است که مصرف آسپارتام، یک شیرین کننده مصنوعی که به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، رفتاری شبیه به اضطراب، همراه با تغییرات اپی ژنتیکی در آمیگدال، در موش ها بوجود می آورد. این تغییرات تا دو نسل بعد ادامه داشت.
آسپارتام یک شیرین کننده مصنوعی پرمصرف است که در هزاران نوشیدنی و محصولات غذایی در سرتاسر جهان یافت می شود. تحقیقات زیادی، ایمنی و اثرات آنرا بررسی نموده اند.
مطالعه جدید محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا به بررسی تاثیر بالقوه آسپارتام بر اضطراب می پردازد.
محققان دریافتند موش هایی که آسپارتام مصرف کردند، بعد از آن رفتاری شبیه به اضطراب از خود نشان دادند و تغییراتی در بیان ژن ها در آمیگدال به وجود آمد.
آمیگدال بخشی از مغز است که با تنظیم اضطراب و ترس مرتبط می باشد. محققان دریافتند که داروی دیازپام می تواند با موفقیت اضطراب را کم کند.
این مطالعه همینطور نشان داد که تغییرات در آمیگدال تا دو نسل بعدی از راه مردان ادامه داشت، و همینطور اثربخشی دیازپام در تسکین اضطراب ادامه داشت.


منبع:

1401/10/21
08:31:53
5.0 / 5
675
تگهای خبر: غذا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir