کرونا در جهان ثبت ۲۴۰ هزار ابتلای جدید در شبانه روز گذشته

کرونا در جهان ثبت ۲۴۰ هزار ابتلای جدید در شبانه روز گذشته

اسنک: بنابر تازه ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-19 در دنیا تا حالا به 665 میلیون و 303 هزار و 343 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 698 هزار و 166 بیمار نیز تایید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بر طبق آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۵۶۹ نفر را گرفته است. همین طور در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۹ هزار و ۶۲۳ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.
آمارها در عین حال نشان میدهد که ژاپن با ثبت ۲۴۷ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ های کووید را در جهان داشته است.
همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا ظهر امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۱۰۲، ۶۶۸، ۹۵۲۱، ۱۱۸، ۳۷۶۲هند۴۴، ۶۷۹، ۹۰۵۵۳۰، ۷۰۷۳فرانسه۳۹، ۳۳۱، ۰۲۲۱۶۱، ۹۶۲۴آلمان۳۷، ۳۶۹، ۸۶۵۱۶۱، ۴۶۵۵برزیل۳۶، ۳۵۷، ۱۰۱۶۹۳، ۹۴۹۶ژاپن۲۹، ۳۷۵، ۷۲۳۵۷، ۷۲۱۷کره جنوبی۲۹، ۱۳۹، ۵۳۵۳۲، ۲۷۲۸ایتالیا۲۵، ۱۴۳، ۷۰۵۱۸۴، ۶۴۲۹انگلیس۲۴، ۱۳۵، ۰۸۴۱۹۸، ۹۳۷۱۰روسیه۲۱، ۸۰۳، ۵۴۷۳۹۳، ۷۶۲همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۲۱۳ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۶۸۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1401/10/12
18:10:16
5.0 / 5
540
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir