مطالعات نشان می دهد؛

رژیم غذایی چرب منجر به بروز دردهای مزمن می شود

رژیم غذایی چرب منجر به بروز دردهای مزمن می شود

به گزارش اسنک، یک مطالعه نشان داد که یک رژیم غذایی پرچرب امکان دارد سبب پاسخ درد به محرک های غیر دردناک شود، اثری که در چاقی و دیابت مشاهده می شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان به صورت مداوم درحال کشف داده های جدید در مورد چگونگی تاثیر رژیم غذایی بر بدن هستند. یکی از زمینه های مورد علاقه اینست که چگونه رژیم های غذایی پرچرب به درد و پاسخ های التهابی منجر می شوند.
نتایج مطالعه جدید نشان داده است که رژیم های غذایی پرچرب می توانند پاسخ های درد را به محرک های غیردردناک القا کنند، اثر مشابهی که امکان دارد در افراد چاق یا دیابت نوع ۲ دیده شود.
این یافته ها احتیاط را در مورد رژیم های غذایی پرچرب و این که چگونه امکان دارد منجر به درد مزمن شوند، بالا می برد.
رژیم غذایی افراد برای عملکرد بهینه بدن به حداقل مقداری چربی نیاز دارد.
لیپیدها به بدن اجازه می دهند انرژی را ذخیره کند و به محافظت و ساختار سلولی کمک نماید. با این وجود، چربی بیش از اندازه می تواند منجر به مشکلات بالقوه شود. بعنوان مثال، مصرف بیش از اندازه چربی اشباع شده می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.
محققان مطالعه حاضر به رابطه بین رژیم های غذایی پرچرب و پاسخ درد بدن علاقه مند بودند.
آنها خاطرنشان کردند که تحقیقات قبلی نشان داده است که رژیم های غذایی پرچرب می تواند حساسیت درد را افزایش دهد. اما آنها می خواستند ببینند که آیا رژیم های غذایی پرچرب می توانند واکنش درد را به محرک های غیردردناک القا کنند یا خیر.
محققان این مطالعه را با استفاده از گروه هایی از موش ها انجام دادند که با رژیم های مختلف تغذیه می شدند. آنها به بعضی از موش ها رژیم غذایی استاندارد دادند، در حالیکه برخی دیگر رژیم غذایی پرچرب را طی ۸ هفته دریافت نمودند. در این بازه زمانی، موش هایی که رژیم غذایی پرچرب داشتند، مبتلا به چاقی یا هیپرگلیسمی نشدند.
موش هایی که رژیم غذایی پرچرب دریافت نمودند، پاسخ مکانیکی آلودینیا بسیار بالاتری داشتند. آلودینیا شامل تجربه درد در پاسخ به محرک های غیر دردناک است.
«مایکل برتون»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تکزاس، در اینباره توضیح می دهد: «این مطالعه نشان داده است که شما برای تحریک درد نیازی نیست چاق باشید. نباید حتما دیابت داشته باشید. اصلاً نیازی به صدمه شناسی یا جراحت ندارید.»
او افزود: «خوردن یک رژیم غذایی پرچرب برای مدت کوتاه کافی است که منجر به بروز دردهای مزمن شود.»

1401/09/11
13:22:37
5.0 / 5
596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir