تازه ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در جهان

اسنک: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-19 در جهان تا حالا به 640 میلیون و 370 هزار و 263 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 615 هزار و 494 بیمار کووید- 19 نیز تایید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۲ هزار و ۴۵۱ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.
همین طور بر طبق جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۹، ۸۹۸، ۴۶۷ ۱، ۱۰۰، ۱۲۷ ۲ هند ۴۴، ۶۶۶، ۹۲۴ ۵۳۰، ۵۳۲ ۳ فرانسه ۳۷، ۱۲۷، ۱۷۳ ۱۵۷، ۷۰۴ ۴ آلمان ۳۶، ۰۳۳، ۳۹۴ ۱۵۵، ۵۸۸ ۵ برزیل ۳۴، ۹۵۵، ۸۲۰ ۶۸۸، ۷۳۸ ۶ کره جنوبی ۲۶، ۲۱۷، ۹۹۴ ۲۹، ۷۰۹ ۷ انگلیس ۲۳، ۹۵۴، ۱۹۲ ۱۹۵، ۵۳۰ ۸ ایتالیا ۲۳، ۸۲۳، ۱۹۲ ۱۷۹، ۹۸۵ ۹ ژاپن ۲۳، ۱۷۸، ۷۱۰ ۴۷، ۵۷۹ ۱۰ روسیه ۲۱، ۴۹۹، ۹۵۲ ۳۹۱، ۰۲۴ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و ۹۵۰ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۶۱۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/08/23
12:20:06
5.0 / 5
644
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir