توصیه محققان؛

راهکارهای طبیعی تنظیم قندخون را بشناسید

راهکارهای طبیعی تنظیم قندخون را بشناسید

اسنک: یافته جدید نشان میدهد که یوگا، مدیتیشن و سایر تمرین های تمرکز حواس ممکنست به افراد مبتلا به دیابت نوع2 کمک نماید تا قندخون خودرا حدودا به میزان داروهای مانند متفورمین، کاهش دهند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، این یافته ها بدان معنا نیست که افراد باید مدیتیشن را جایگزین داروهای خود کنند.
با توجه به این هشدار، پژوهشگران گفتند که تمارین ذهن آگاهی ارزش امتحان کردن را دارد.
«فاتیما سانوگو»، محقق ارشد از دانشکده پزشکی کک در لس آنجلس، اظهار داشت: «ما می توانیم از همه ابزارهایی که می توانیم برای کنترل دیابت نوع ۲ به دست آوریم، استفاده کنیم».
دیابت نوع ۲ زمانی ایجاد می شود که بدن توانایی خودرا جهت استفاده صحیح از انسولین از دست می دهد، هورمونی که قندها را از غذا به سلول های بدن منتقل می کند تا برای انرژی استفاده گردد.
در نتیجه، قند در جریان خون انباشته می شود که به مرور زمان می تواند به عروق خونی و اعصاب لطمه برساند. خیلی از افراد مبتلا به دیابت گرفتار عوارضی مانند بیماری قلبی، نارسایی کلیه، لطمه عصبی در پاها و نابینایی می شوند.
کنترل سطح قند خون کلید کاهش این خطرات است.
سانوگو اظهار داشت: «اما با وجود داروهای مختلف موجود، تنها نیمی از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ قند خون خودرا به سطوح سفارش شده کم می کنند.»
از اینرو پژوهشگران می خواستند شواهد در ارتباط با تمرین های ذهن و بدن را بررسی کند که آیا آنها می توانند به افراد مبتلا به دیابت کمک کنند تا کنترل بهتری بر وضعیت خود داشته باشند؟
برای این مطالعه، پژوهشگران ۲۸ کارآزمایی بالینی انتشار یافته را که شیوه های مختلفی را آزمایش کرده بودند مورد بررسی قرار دادند. اکثریت روی یوگا تمرکز داشتند که معمولا تلفیقی از حالت های فیزیکی، تمرینات تنفسی و مدیتیشن است.
به طور کلی، پژوهشگران دریافتند، این روش ها به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک می نماید تا A۱c خود، اندازه گیری میانگین سطح قند خون در سه ماه گذشته، را کاهش دهند.
به طور کلی، افراد مبتلا به دیابت باید A۱c خودرا زیر ۷٪ نگه دارند. در سرتاسر این کارآزمایی ها، تمرین های ذهن و بدن به صورت میانگین A۱c شرکت کنندگان را کمی بیش از ۰.۸ درصد کم کرد. نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که این کاهش نزدیک به چیزی است که آزمایشات متفورمین نشان داده است - جایی که A۱c حدود ۱٪ کاسته می شود.
این یافته ها همین طور اهمیت فراوانی را، حداقل در مورد یوگا نشان می دهد: در این مطالعات، افرادی که بیشتر تمرین می کردند از مزایای بیشتری از لحاظ A۱c بهره می بردند.
محققان اعتقاد دارند که این تمارین با کاهش استرس مرتبط می باشد، بااینکه جزییات آن کاملاً روشن نیست. همین طور می تواند اثرات بیولوژیکی مستقیمی داشته باشد، جایی که کاهش هورمون های استرس به کاهش التهاب سیستمیک در بدن و کاهش قند خون کمک می نماید.

1401/07/21
13:43:33
5.0 / 5
505
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir