مطالعات نشان می دهد؛

تاثیر تغییر رژیم غذایی بر کاهش ریسک قلبی افراد مبتلا به فشارخون

تاثیر تغییر رژیم غذایی بر کاهش ریسک قلبی افراد مبتلا به فشارخون

اسنک: پژوهشگران دریافتند که تغییرات سبک زندگی برای کاهش فشار خون سیستولیک به زیر 130 میلی متر جیوه ممکنست از حمله قلبی و سکته پیشگیری کند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، در بین چندین تغییر مورد سبک زندگی در نظر گرفته شده، مانند رژیم غذایی، کاهش وزن، فعالیت بدنی و غیره، این مطالعه نشان داد که بیشترین تأثیر بر کاهش حوادث قلبی عروقی ممکنست ناشی از اتخاذ رژیم غذایی با رویکرد های غذایی برای توقف فشار خون بالا موسوم به رژیم غذایی DASH باشد.
تجزیه و تحلیل نشان داد که پذیرش گسترده مداخلات غیردارویی در بزرگسالان کم خطر ایالات متحده با فشار خون بالا در مرحله ۱ ممکنست از نزدیک به ۲۶۰۰۰ رویداد بیماری قلبی عروقی و از ۲۹۰۰ مرگ پیشگیری کند و حدود ۱.۶ میلیارد دلار در هزینه های مراقبت های بهداشتی مرتبط در ضمن ده سال صرفه جویی کند.
بر اساس تحقیقات جدید، در بین چندین تغییر شیوه زندگی که ممکنست موارد بیماری قلبی عروقی را کم کند، اتخاذ رژیم غذایی DASH (رویکردهای غذایی برای توقف فشار خون بالا) ممکنست بیشترین تأثیر را برای بزرگسالان جوان و میانسال مبتلا به فشار خون مرحله ۱ داشته باشد.
با توجه به راهنمای فشار خون بالا انجمن قلب آمریکا، مرحله ۱ فشار خون بالا به عنوان داشتن سطح سیستولیک (عدد بالا) ۱۳۰-۱۳۹ میلی متر جیوه یا داشتن اندازه دیاستولیک (عدد پایین) ۸۰- ۸۹ میلی متر جیوه تعریف می شود.
طبق برآورد پژوهشگران، تغییرات در سبک زندگی، مانند عدم مصرف الکل و ورزش منظم، ممکنست از هزاران مرگ پیشگیری کند و بیش از یک میلیارد دلار در هزینه های مراقبت های بهداشتی در ۱۰ سال آینده صرفه جویی کند. تحلیل و بررسی آنها نشان داد که اتخاذ رژیم غذایی DASH می تواند بیشترین مزیت را داشته باشد، بطوریکه تخمین زده می شود که از ۱۵۰۰۰ رویداد بیماری قلبی در بین مردان و ۱۱۰۰۰ رویداد در بین زنان جلوگیری شود.
برنامه غذایی DASH بطور خاص برای مساعدت با مدیریت فشار خون طراحی شده است. این رژیم غذایی بر مصرف بیشتر خوراکی هایی نظیر میوه ها، سبزیجات، منابع گوشت بدون چربی، آجیل، دانه ها و غلات و محدود کردن مصرف گوشت قرمز، سدیم، قندها و نوشیدنی های شیرین شده با شکر تاکید دارد.


منبع:

1401/06/24
10:08:23
5.0 / 5
647
تگهای خبر: بدن , برنامه , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir