مطالعات نشان می دهد؛

کاکائو در کاهش فشارخون موثر است

کاکائو در کاهش فشارخون موثر است

به گزارش اسنک، تحقیقات نشان داده است که فلاوانول های موجود در کاکائو می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، سلامت قلب و عروق برای سلامت کلی بدن ضروری می باشد.
عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی مانند فشار خون بالا باید به سرعت مورد توجه قرار گیرد تا خطر عوارض بعدی کاهش پیدا کند. افراد همینطور می توانند با داشتن سبک زندگی سالم به پیشگیری از افزایش فشار خون کمک کنند.
قلب خون را در سرتاسر بدن پمپاژ می کند و اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز برای عملکرد آنرا تأمین می کند. محققان به صورت مداوم درحال بررسی عواملی هستند که بر سلامت قلب و عروق تاثیر می گذارد و آنرا بهبود می بخشد.
نتایج مطالعه اخیر نشان داد که فلاوانول های کاکائو امکان دارد با کاهش سفتی شریان ها، فشار خون را در بزرگسالان سالم کاهش دهند، اما فقط زمانی که فشار خون بالا باشد.
محققان مطالعه حاضر خاطرنشان می کنند که مطالعات قبلی اثرات کاهش فشار خون و کاهش سفتی شریانی فلاوانول های کاکائو را در انسان های سالم نشان داده اند.
با این حال، از آنجاییکه این مطالعات در محیط های کاملاً کنترل شده بودند، محققان می خواستند ببینند این مداخله در سناریوهای واقعی چقدر خوب عمل می کند.
این مطالعه شامل یازده بزرگسال سالم بود که دوزهای متناوب کپسول فلاوانول کاکائو و کپسول دارونما را به مدت هشت روز دریافت نمودند.
آنها دوزها را در همان زمان بامداد بعد از جمع آوری فشار خون، ضربان قلب و سرعت موج نبض دریافت نمودند.
شرکت کنندگان این اندازه گیری ها را هر نیم ساعت برای سه ساعت اول بعد از مصرف کپسول و سپس هر ساعت به مدت دوازده ساعت در طول روز انجام می دادند.
نتایج نشان داد که فلاوانول های کاکائو در کاهش فشار خون و کاهش سفتی شریانی مؤثر بودند.
یکی از نگرانی های در ارتباط با استفاده از فلاوانول های کاکائو برای کاهش فشار خون، خطر کاهش فشار خون خیلی کم است. با این وجود، در این مطالعه، محققان دریافتند که کاکائو در هنگام فشار خون پایین تاثیر کمتری دارد و این نشان داده است که این یک مداخله بالقوه ایمن است.

1401/06/03
14:16:37
5.0 / 5
744
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir