تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

بنا بر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به 586 میلیون و 949 هزار و 358 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 430 هزار و 979 بیمار کووید نیز تأیید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۳.۷ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و نیز سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۳.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۹ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۶ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۲ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۳، ۷۳۹، ۶۶۶ ۱، ۰۵۷، ۸۱۱ ۲ هند ۴۴، ۱۰۳، ۵۹۸ ۵۲۶، ۵۳۰ ۳ فرانسه ۳۳، ۹۹۳، ۹۳۰ ۱۵۲، ۴۵۷ ۴ برزیل ۳۳، ۹۶۴، ۴۹۴ ۶۷۹، ۵۹۴ ۵ آلمان ۳۱، ۱۷۸، ۷۰۵ ۱۴۴، ۷۱۷ ۶ انگلیس ۲۳، ۳۶۸، ۸۹۹ ۱۸۵، ۰۵۲ ۷ ایتالیا ۲۱، ۲۱۳، ۵۵۹ ۱۷۲، ۷۲۹ ۸ کره جنوبی ۲۰، ۲۷۳، ۰۱۱ ۲۵، ۱۹۱ ۹ روسیه ۱۸، ۶۵۳، ۸۶۷ ۳۸۲، ۶۰۴ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۸۸۹، ۴۹۵ ۹۹، ۳۴۱ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۲۶ هزار و ۳۰ مورد مبتلاشدن و ۱۴۲ هزار و ۲۹۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.1401/05/14
22:01:07
5.0 / 5
803
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir