بررسی عملكرد وزارت بهداشت در اجرای طرح دارویاری

احمدی: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم

احمدی: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم

به گزارش اسنک نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم؛ دارو در داروخانه نیست و بعد در بازار آزاد با قیمت گزاف به فروش می رسد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، محمدرضا احمدی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت درباره عملکرد وزارت بهداشت و درمان در اجرای طرح دارویار با انتقاد از کمبود دارو در داروخانه ها، اظهار داشت: حالا شاهد قاچاق داروها هستیم. مردم در مراجعه به داروخانه ها با نبود دارو مواجه می شوند حال این که همان داروها در بازار با قیمت گزافی خرید و فروش می شود؛ این یعنی این که دارو هست اما دست هایی پشت پرده وجود دارد.
وی با بیان لینکه قیمت سرسام آور داروها و تجهیزات پزشکی مردم را اذیت می کند، اضافه کرد: بیمار در بیمارستان های دولتی با بیمه پذیرش می شود اما مردم را مجبور به خرید تجهیزات پزشکی از بازار آزاد آن هم با قیمت گزاف می کنند.
این نماینده مجلس اشاره کرد: اجرای طرح دارویاری در صورتی خوب است که بتواند مانع از کمبود قاچاق دارو و ساماندهی قیمت ها شود اما اینطور نیست؛ یکی از نمونه ها معطل شدن مردم در مراجعه به داروخانه ها با قطع شدن اینترنت است. وزارت بهداشت باید دراین زمینه تدبیری بیندیشد.
احمدی در آخر اظهار داشت: چه راهکاری برای پشتیبانی از بیش از ۷ میلیون نفر فاقد بیمه وجود دارد؟ ما در بیمه سلامت موفق نبودیم پس باید طرح دارویاری به شکلی اجرا شود که مردم لطمه نبینند.
منبع:

1401/05/11
11:47:13
5.0 / 5
720
تگهای خبر: اینترنت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir