ماسک هایی که هنگام انجام MRI ایمن نیستند

ماسک هایی که هنگام انجام MRI ایمن نیستند

بر مبنای آزمایشات جدید متخصصان دانشگاه ˮکاردیفˮ در ولز، استفاده از انواع خاصی از ماسک ها داخل و اطراف دستگاههای MRI ناایمن است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، این تیم از متخصصان هشت نوع مختلف از ماسک های تنفسی فیلتردار(FFP3) را مورد آزمایش قرار داده و دریافتند که پنج مورد آنها دارای عناصر مغناطیسی هستند که استفاده از آنها هنگام انجام MRI ناایمن است.
خیلی از ماسک ها حاوی نوارهای فلزی یا گیره هایی هستند که به شکل دهی ماسک روی بینی کمک می کنند. همینطور بعضی از ماسک ها دارای یک پوشش ضد میکروبی هستند که معمولاً حاوی نقره یا مس است.
هنگام واکنش با آهنرباهای عظیم داخل دستگاه MRI، این مولفه های فلزی می توانند عوارض گوناگونی را همچون جابجایی ماسک، خطر پریدن قسمت فلزی یا سوختن احتمالی بیمار ایجاد کنند. علاوه بر این، اجزای فلزی می توانند سبب ظاهر شدن خطای تصویری در اسکن شوند که در بعضی موارد امکان دارد اسکن را غیرقابل استفاده نماید.
به گزارش مدیکال اکسپرس، در نبود دستورالعمل های لازم در مورد استفاده از ماسک داخل و اطراف دستگاههای MRI، این تیم تحقیقاتی سیستمی را سفارش می کنند که با کمک آن ماسک ها بر مبنای ماسک های "ایمن برای MRI" از ماسک های ناایمن متمایز شوند.
منبع:

1401/04/22
20:54:09
5.0 / 5
794
تگهای خبر: بیمار , متخصص , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir