چرا بهبودیافتگان از کرونا به درد معده و روده مبتلا می شوند؟

چرا بهبودیافتگان از کرونا به درد معده و روده مبتلا می شوند؟

خراسان رضوی ورود عفونت به ناحیه روده عواقب جدی دارد برای اینکه میکروبیوم ناحیه روده را تغییر می دهد و ممکنست موجب التهاب، اسهال، سوءهاضمه و درد غیرطبیعی حین غذا خوردن شود.به نقل از هلث، در صورتیکه بطور معمول تب، سرفه شدید، گلودرد و لرز به عنوان علایم اصلی کووید ۱۹ شناخته می شود، ویروس با روش های بیشتری بر بدن انسان همچون اختلال در عملکرد طبیعی روده و معده تاثیر می گذارد.

بر اساس گزارش ایندیان اکسپرس تعداد زیادی از بیمارانی که یا از این بیماری بهبود یافته اند یا از آن رنج می برند، مشکلات روده و معده را تجربه کرده اند.

راشی چودری، مربی ورزش بیماران مبتلا به دیابت، اظهار نمود: تعداد زیادی از بیماران در مرحله بعد از کووید ۱۹ مشکلات روده و معده را تجربه می کنند.

چودری در توضیح دلیل احتمالی حمله ویروس به معده بیماران اظهار داشت: با وجود این که کووید ۱۹ عمدتاً یک بیماری تنفسی در نظر گرفته می شود، این عفونت بر عملکرد روده و معده نیز تاثیر می گذارد.

وی اضافه کرد: دلیل اصلی این مشکل تمایل ویروس برای اتصال به گیرنده های پروتئینی به نام ACE۲ است که به تعداد زیاد در روده انسان وجود دارد. ورود عفونت به ناحیه روده عواقب جدی دارد برای اینکه میکروبیوم ناحیه روده را تغییر می دهد و ممکنست موجب التهاب، اسهال، سوءهاضمه و درد غیرطبیعی حین غذا خوردن شود.

چودری بیان کرد: وجود ویروس در قسمت روده می تواند موجب شکم درد به سبب التهاب اعصاب روده شود. دلیلی که این مشکل را بدتر می کند، این واقعیت است که ماندگاری ویروس در قسمت روده در مقایسه با دستگاه تنفسی طولانی تر و ممکنست هفته ها پس از خارج شدن ویروس از سیستم تنفسی ادامه داشته باشد.

چگونه روده خودرا تقویت کنیم؟

تنها راهی که چودری برای مبارزه با تاثیر ویروس کشنده بر روده پیشنهاد کرده، تقویت میکروبیوتای روده است.

در ذیل چند پیشنهاد برای مساعدت با بیماران برای احساس بهتر ارائه شده است.

حذف تمام غذاهای فرآوری شده از رژیم غذایی می تواند به بهبود مشکل روده کمک زیادی کند. با وجود این که مصرف غذاهای سریع و فرآوری شده حتی در مواقع عادی مشکل ساز است اما کسانی که از مشکلات روده رنج می برند، باید به هر قیمتی از غذاهای فرآوری شده اجتناب کنند.

مصرف مقدار زیادی سبزیجات و میوه ها نیز می تواند درد ناشی از التهاب در قسمت روده را تسکین دهد.

نوشیدن مقدار کافی آب و مایعات همیشه روشی مفیدست و می تواند به بیمارانی که از بیماریهای بعد از کووید رنج می برند، کمک نماید. مایعات به حذف سموم از داخل بدن همین طور به تامین اکسیژن بیشتر به اندام ها کمک خواهدنمود.
1401/04/13
10:26:28
5.0 / 5
566
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پروتئین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir