جدول جهانی کرونا فرانسه و روسیه در صدر آمار مبتلا شدن و فوتی در اروپا

جدول جهانی کرونا فرانسه و روسیه در صدر آمار مبتلا شدن و فوتی در اروپا

به گزارش اسنک بنابر جدید ترین آمار همه گیری کرونا (کووید-۱۹)، شمار کل مبتلایان به این بیماری در جهان تابحال به ۵۳۹ میلیون و ۸۱۲ هزار و ۴۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۳۲۹ هزار و ۸۸۷ نفر هم بر اثر عفونت کووید تأیید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، برپایه تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیشتر از ۸۷.۲ میلیون مبتلا و بیشتر از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند هم با آمار بیشتر از ۴۳.۲ میلیون مبتلا، بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
همینطور آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۱.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۶۸ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیشتر از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
در اروپا هم فرانسه با ثبت بیشتر از ۲۹.۷ میلیون مبتلا الان رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همینطور روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۹ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۷، ۲۴۶، ۳۰۹ ۱، ۰۳۵، ۶۷۵ ۲ هند ۴۳، ۲۱۳، ۴۳۵ ۵۲۴، ۷۵۷ ۳ برزیل ۳۱، ۴۱۷، ۳۴۱ ۶۶۸، ۰۰۷ ۴ فرانسه ۲۹، ۷۵۳، ۳۷۰ ۱۴۸، ۷۱۰ ۵ آلمان ۲۶، ۸۰۲، ۷۸۲ ۱۴۰، ۱۱۵ ۶ انگلیس ۲۲، ۳۸۲، ۳۵۲ ۱۷۹، ۲۱۷ ۷ روسیه ۱۸، ۳۶۹، ۵۵۷ ۳۷۹، ۸۸۳ ۸ کره جنوبی ۱۸، ۲۱۸، ۰۷۸ ۲۴، ۳۵۱ ۹ ایتالیا ۱۷، ۶۱۱، ۶۰۷ ۱۶۷، ۳۰۵ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۰۷۲، ۷۴۷ ۹۸، ۹۶۵ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۳۳ هزار و ۴۷۲ مورد مبتلا شدن و ۱۴۱ هزار و ۳۴۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر مبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تابحال در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، استرالیا، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرتغال، مالزی، تایلند، کره شمالی، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، کانادا، شیلی، فیلیپین، سوئیس، پرو و یونان هم بیشتر از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همینطور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.1401/03/21
10:39:30
5.0 / 5
625
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir