تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

اسنک: شمار مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 525 میلیون و 80 هزار و 438 نفر رسیده است. مرگ شش میلیون و 294 هزار و 856 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و 494 میلیون و 920 هزار و 117 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۴.۶ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۱ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۵ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۹.۲ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است همین طور روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۷ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۴، ۶۹۲، ۷۰۶ ۱، ۰۲۸، ۰۱۴ ۲ هند ۴۳، ۱۲۹، ۵۶۳ ۵۲۴، ۳۰۳ ۳ برزیل ۳۰، ۷۴۱، ۸۱۱ ۶۶۵، ۳۷۶ ۴ فرانسه ۲۹، ۲۶۳، ۳۰۴ ۱۴۷، ۶۴۸ ۵ آلمان ۲۵، ۹۵۶، ۸۳۷ ۱۳۸، ۳۴۹ ۶ انگلیس ۲۲، ۲۰۷، ۱۰۲ ۱۷۷، ۴۱۰ ۷ روسیه ۱۸، ۲۷۳، ۶۹۰ ۳۷۷، ۹۷۵ ۸ کره جنوبی ۱۷، ۸۸۹، ۸۴۹ ۲۳، ۸۴۲ ۹ ایتالیا ۱۷، ۱۴۷، ۴۷۷ ۱۶۵، ۶۳۰ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۰۵۸، ۶۲۷ ۹۸، ۹۱۴
همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۹ هزار و ۷۴ مورد مبتلاشدن و ۱۴۱ هزار و ۲۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه شانزدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تا حالا در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، ژاپن، هلند، ایران، استرالیا، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، بلژیک، رژیم صهیونیستی، پرتغال، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، شیلی، پرو و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.

روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۷ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع:

1401/02/29
14:17:16
5.0 / 5
761
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir