امید سازمان جهانی بهداشت به عرضه واكسن كرونا تا سال ۲۰۲۱

امید سازمان جهانی بهداشت به عرضه واكسن كرونا تا سال ۲۰۲۱

به گزارش اسنك ویروس جدید كرونا همچنان جهان را در چنگ خود دارد و دانشمندان و پژوهشگران سخت در تلاش یافتن واكسنی برای آن هستند و طبق ارزیابی سازمان جهانی بهداشت، واكسن كرونا در بهترین حالت در تابستان سال آینده عرضه خواهد شد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بنا بر ارزیابی سمیه سوامیناتان، پژوهشگر ارشد سازمان جهانی بهداشت، عرضه انبوه واکسنی ضد ویروس جدید کرونا در سطح جهان در اواسط سال آینده میلادی (۲۰۲۱) ممکن خواهد بود.
وی اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۲۰ واکسن برای مقابله با ویروس جدید کرونا مورد پژوهش و آزمایش قرار دارند و به همین خاطر هم ما خوشبین هستیم که شماری از آنها مقابل این ویروس عمل کنند.
کارشناسان سازمان جهانی بهداشت اعتقاد دارند که آغاز مایه کوبی انبوه ضد کرونا امسال میلادی به احتمال قوی ممکن نخواهد بود.
برای آزمایش چنین واکسن هایی که می توانند در مقادیر انبوه برای مایه کوبی گسترده ضد ویروس جدید کرونا در جهان به کار روند، احتیاج به تحقیقات چندین ماهه است تا بتوان به اطلاعات کافی در مورد تأثیر و عوارض جانبی آن دست یافت.
تنها در این صورت است که می توان تولید انبوه واکسن مورد نظر را در مقادیر کافی شروع کرد و در سطح جهان در دسترس قرار داد.
به قول سمیه سوامیناتان، نمی توان همه چیز را دقیقا پیش بینی نمود. او اما در عین حال اظهار داشت: اگر ما فرض نماییم که هر یک از واکسن های مورد آزمایش ۱۰ درصد شانس موفقیت دارند، می توانیم روی این حساب نماییم که یک تا دو واکسن و شاید حتی بیشتر از این تعداد در نهایت برای مقابله با ویروس جدید کرونا موفق عمل کنند.
به گزارش دویچه وله، هم اکنون بیشتر از ۱۵۰ واکسن گوناگون برای مقابله با ویروس جدید کرونا تحت آزمایش قرار دارند. ۲۰ واکسن از این شمار روی انسان آزمایش می شوند.
منبع:

1399/05/01
13:53:17
5.0 / 5
2102
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir