تولید سرم با تمام ظرفیت توسط 5 شرکت

تولید سرم با تمام ظرفیت توسط 5 شرکت

به گزارش اسنک معاون برنامه ریزی اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: ۵ شرکت تولیدکننده سرم با همه ظرفیت فعالند.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر حسین شمالی اظهار داشت: درباره سرم های تزریقی پنج شرکت تولیدکننده داخلی با همه ظرفیت درحال تولید هستند و الان مقرر شده است که حتی تعطیلات عید نوروز را کار کنند و با همه توان تولید داشته باشند.

وی ادامه داد: سرم در سرتاسر کشور به صورت روزانه توزیع می شود. دانشگاه های علوم پزشکی به فراخور منطقه ای اولویت های توزیع را مشخص می کنند ازاین رو امکان دارد محدودیت هایی در مورد برخی مراکز بوجود آورده باشند.

معاون برنامه ریزی اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو افزود: سازمان غذا و دارو الان هیچ برنامه توزیعی برای سرم های تزریقی اعمال نکرده است، میزان مصرف سرم در شرایط عادی در کشور ماهانه بین حداکثر ۸ تا ۱۰ میلیون واحد است اما با برنامه ریزی های صورت گرفته این ظرفیت را با کمک تولیدکننده ها به ۱۲ تا ۱۴ میلیون واحد در ماه رسانده ایم.

بنابراعلام سازمان غذا و دارو شمالی اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، امیدواریم با ادامه این روند و کمک دانشگاه های علوم پزشکی و سایر همکاران وزارت بهداشت با کنترل مصرف بی رویه اقلام دارویی و تجویز منطقی دارو و سرم های تزریقی در آینده مشکلی برای تأمین سرم نداشته باشیم.

منبع:

1400/12/10
15:04:54
5.0 / 5
894
تگهای خبر: برنامه , پزشك , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir