تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان

اسنک: مجموع آمار مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 430 میلیون و 205 هزار و 521 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 936 هزار و 876 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 358 میلیون و 606 هزار و 650 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۹۶۶ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز اکنون با آمار بیش از ۴۲.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیش از ۶۴۶ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و هند با بیش از ۵۱۲ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۷ هزار قربانی تا حالا بالاترین مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۲.۴ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۰، ۳۷۲، ۴۰۴ ۹۶۶، ۵۳۰ ۲ هند ۴۲، ۸۸۱، ۱۷۹ ۵۱۲، ۹۵۴ ۳ برزیل ۲۸، ۴۸۵، ۵۰۲ ۶۴۶، ۴۹۰ ۴ فرانسه ۲۲، ۴۶۸، ۲۳۹ ۱۳۷، ۴۸۹
۵ انگلیس ۱۸، ۷۳۴، ۶۸۳ ۱۶۰، ۹۷۹ ۶ روسیه ۱۵، ۷۹۵، ۵۷۰ ۳۴۷، ۸۱۶ ۷ آلمان ۱۴، ۰۹۲، ۶۲۱ ۱۲۲، ۶۲۲ ۸ ترکیه ۱۳، ۷۶۲، ۱۸۱ ۹۳، ۲۵۸ ۹ ایتالیا ۱۲، ۶۰۳، ۷۵۸ ۱۵۳، ۷۶۴ ۱۰ اسپانیا ۱۰، ۹۱۴، ۱۰۵ ۹۸، ۹۳۶ همین طور ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۹۹۸ هزار و ۹۷۵ مبتلاشدن و ۱۳۵ هزار و ۷۲۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، پرو، مالزی، کانادا، پرتغال و استرالیا نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/12/05
12:39:54
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir