تازه ترین آمار جهانی کرونا شیوع کووید در ۲۲۳ کشور و منطقه تا حالا

تازه ترین آمار جهانی کرونا شیوع کووید در ۲۲۳ کشور و منطقه تا حالا

اسنک: مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-19) در جهان تا حالا به 398 میلیون و 241 هزار و 445 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 769 هزار و 246 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 317 میلیون و 868 هزار و 140 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۸.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۹۲۸ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز اکنون با آمار بیش از ۴۲.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۶.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیش از ۶۳۲ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان شمرده می شود و هند با بیش از ۵۰۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۳۶ هزار قربانی تا حالا بالاترین مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۰.۸ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۷۸، ۳۷۰، ۷۷۴ ۹۲۸، ۸۷۹ ۲ هند ۴۲، ۳۳۹، ۶۱۱ ۵۰۴، ۰۷۸ ۳ برزیل ۲۶، ۶۰۵، ۱۳۷ ۶۳۲، ۷۲۰ ۴ فرانسه ۲۰، ۸۰۴، ۳۷۲ ۱۳۲، ۹۲۳ ۵ انگلیس ۱۷، ۸۶۶، ۶۳۲ ۱۵۸، ۳۶۳ ۶ روسیه ۱۲، ۹۸۲، ۰۲۳ ۳۳۶، ۰۲۳ ۷ ترکیه ۱۲، ۳۳۵، ۰۱۵ ۸۸، ۹۷۰ ۸ ایتالیا ۱۱، ۶۶۳، ۳۳۸ ۱۴۹، ۰۹۷ ۹ آلمان ۱۱، ۱۹۸، ۷۴۰ ۱۱۹، ۴۹۵ ۱۰ اسپانیا ۱۰، ۳۹۵، ۴۷۱ ۹۴، ۵۷۰ برمبنای آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۵ مبتلاشدن و ۱۳۲ هزار و ۹۳۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، لهستان، مکزیک، هلند، اندونزی، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرو، ژاپن، بلژیک، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک و کانادا نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.
منبع:

1400/11/19
12:37:00
5.0 / 5
1038
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir