انتقال هوایی کبد از زاهدان به تهران برای نخستین بار

انتقال هوایی کبد از زاهدان به تهران برای نخستین بار

به گزارش اسنک، سرپرست مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریها با اعلان اینکه انتقال هوایی کبد از زاهدان به تهران برای نخستین بار انجام شد، اظهار داشت: این اهدا با ایثار و فداکاری خانواده اهدا کننده 50 ساله که به سبب سکته قلبی، گرفتار مرگ مغزی شده بود صورت گرفت.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر امیرحسام علیرضایی، اظهار داشت: با همکاری دکتر محسن زاده از واحد فراهم آور بیمارستان امام خمینی (ره) تهران و کسب رضایت خانواده ایثارگر بلافاصله عملیات انتقال عضو پیوندی ساعت ۱۰: ۳۰ شب شروع شد.
وی افزود: با اعزام تیمی از بیمارستان امام خمینی (ره) تهران به بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان عمل جداسازی عضو پیوندی انجام و کبد این قهرمان جهت پیوند با همکاری اورژانس هوایی کشور به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شد.
علیرضایی اضافه کرد: این عملیات سخت به صورت گروهی و هماهنگی بین سازمانی وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی تهران و زاهدان، سازمان اورژانس و اورژانس هوایی کشور و تیم جراح مجموعه بیمارستانی امام خمینی (ره) و با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها جهت نجات جان یک بیمار با موفقیت صورت گرفت.
سرپرست مرکز مدیریت پیوند اظهار نمود: کبد این قهرمان به بیمار ۵۵ ساله ای پیوند زده شد و پیوند دو کلیه این قهرمان هم در بیمارستان زاهدان نجات بخش جان دیگر هموطنانمان شدند.
علیرضایی از خانواده اهدا کننده و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و تیم فراهم آوری آن دانشگاه در جهت حیات بخشی به جان افراد دیگر تجلیل نمود و اظهار داشت: از خانواده مرحوم تشکر و قدردانی می نماییم که در جهت حیات به افراد دیگر، از اعضای بدن عزیز خویش را گذشتند.
بنابر اعلام وبدا، وی اظهار داشت: این ایثار ارزش والایی دارد و باید تا می توانیم در جهت این گونه اقدامات و گسترش این نوع خیرات در جامعه تلاش نماییم تا درد و رنج بیماران کاهش پیدا کند.


 

1400/11/15
20:49:57
5.0 / 5
994
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir