رئیس جمعیت هلال احمر اعلام كرد

آمادگی هلال احمر جهت مقابله با پیک ششم کرونا و برگزاری بیمارستان های سیار

آمادگی هلال احمر جهت مقابله با پیک ششم کرونا و برگزاری بیمارستان های سیار

به گزارش اسنک رئیس جمعیت هلال احمر با تکیه بر آمادگی کامل هلال احمر برای مقابله با پیک ششم کرونا، از آمادگی مراکز این جمعیت برای غربالگری، قرنطینه و بستری بیماران کرونایی هم اطلاع داد.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر پیرحسین کولیوند در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر بامداد روز دوشنبه برگزار شد، ضمن اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر، چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت و اظهار داشت: روحیه ایثار، ازخودگذشتگی و وحدت مهم ترین درس هایی است که باید از انقلاب اسلامی گرفت و با اتکا به این تجربه میتوان از نسل جوان کشور در تمامی عرصه ها بهره گرفت و به موفقیت و توسعه در کشور نزدیک شد.

وی اضافه کرد: امروز هلال احمر احتیاج به تجربه و نیروی جوانی دارد تا بتواند به سمتی حرکت نماید تا از ظرفیت های موجود به بهترین شکل استفاده نماید و به سمت مولدسازی در تمامی عرصه ها گام بردارد.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: یکی از مواردی که در این راه باید بسیار مورد توجه قرار گیرد، آموزش است. در همین راستا ایجاد شهرک آموزشی مجازی در دستور کار قرار گرفته است تا بتوان با استفاده از دانش روز و همگام با سایر کشورهای مدرن، بحث تخصصی آموزش را پیش برد.

کولیوند تصریح کرد: جوانان، دانش آموزان و دانشجویان زمان زیادی را در فضای مجازی سپری می کنند که مشخصا این بستر و ظرفیت را بوجود می آورد تا در همان فضا سطح دانش عمومی برای مقابله با حوادث و سوانح را ارتقا داد. یکی از ضروریات آموزش ارزیابی بعد از آن است تا مشخص شود که تا چه میزان آموزش ها بر جامعه هدف تأثیر گذاشته و تا چه میزان مسیر درستی را برای عرضه مطالب برگزیده ایم.

وی با تکیه بر اینکه باید تشخیص مخاطرات از اولویت های آموزشی در هلال احمر باشد، اضافه کرد: تشخیص مخاطرات گام مهم و ابتدایی در آموزش است و باید در هلال احمر هم مورد توجه قرار گیرد تا شیوه آموزش هم متناسب و اصولی باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به اینکه موج جدید کرونا در کشور شایع شده است، اظهار داشت: هلال احمر در آمادگی کامل به سر می برد تا به کمک وزارت بهداشت آمده و در مقابل پیک ششم کرونا اقدامات لازم را انجام دهد. در صورت اعلام نیاز هلال احمر بیمارستان های سیار خویش را دایر خواهد نمود تا در امر غربالگری، قرنطینه و بستری مبتلایان به کرونا کمک نماید. واکسیناسیون هم همچنان در مراکز هلال احمر با جدیت پیگیری می شود و در صورت نیاز مراکز بیشتری جهت تزریق واکسن فعال خواهد شد.

همچنین در این نشست یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر، با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر اظهار نمود: کشور به یاری خداوند متعال در ۴۳ سال قبل سختی های زیادی را پشت سر گذاشته است و دشمنان انقلاب اسلامی امروز به وضوح اعتراف می کنند که با فشار حداکثری هم نتوانسته اند جمهوری اسلامی ایران را از مسیر خود منحرف کنند.

وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در تمامی این سالیان نقش مهمی در کشور ایفا کرده و جز پازل اصلی امیدآفرینی بوده است. هلال احمر یک مجموعه عام المنفعه است و تعالی سرمایه اجتماعی آن باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

سلیمانی افزود: مودت، همدلی، ایثار و همکاری امروز مهم ترین شاخصه جمعیت هلال احمر است که همان سیره شهدا در سالهای بعد از انقلاب اسلامی بود. اتکا به این مولفه ها می تواند کمک نماید تا در آینده هم نتایج مثبت و ملموسی حاصل شود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به برگزاری جشنواره رفیق خوشبخت ما اظهار داشت: برگزاری جشنواره رفیق خوشبخت ما یک اتفاق مهم در مجموعه هلال احمر است که جنبه های مردمی شخصیت شهید سپهبد سلیمانی را به مردم معرفی می کند و نشان داده است که شهید حاج قاسم سلیمانی علاوه بر درخشش در حوزه های نظامی، در یاری رسانی به محرومین و انجام اقدامات امدادی هم یک الگوی بی بدیل بوده است.
1400/11/11
12:59:22
5.0 / 5
1031
تگهای خبر: آموزش , بیمار , مدرن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir