وزیر بهداشت اعلام كرد

نیاز وزارت بهداشت به بودجه ۷۰ هزار میلیاردی برای کنترل قیمت دارو در سال آینده

نیاز وزارت بهداشت به بودجه ۷۰ هزار میلیاردی برای کنترل قیمت دارو در سال آینده

به گزارش اسنک وزیر بهداشت درباب سیاست دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال آینده در بخش دارویی، اظهار داشت: این یارانه و پشتیبانی از طریق بیمه ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و این وزارت خانه به حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومان برای کنترل قیمت دارو در سال ۱۴۰۱ نیاز دارد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی ضمن اشاره به سیاست دولت برای حذف ارز 4200 تومانی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در سال آینده اظهار داشت: هدف از اصلاح روند تخصیص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی رساندن منابع مالی حاصل از آن به دست مصرف کننده واقعی و مردم به صورت مستقیم است.
وی افزود: منظور از مردم، افرادی هستند که با استفاده از بیمه ها کارهای درمانی خویش را انجام می دهند و یارانه ها در سال آینده با استفاده از بیمه ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و بیمه ها باید ساز و کار تخصیص یارانه را طراحی نمایند.
عین اللهی تصریح کرد: پرداخت ارز ترجیحی، حوزه صادرات و خرید مواد اولیه را گرفتار مشکل کرده است؛ چونکه این ارز در زمان و موعد مقرر تخصیص داده نمی گردد و نمی توان برنامه ریزی لازم را برای آن انجام داد، در صورت آزادسازی نرخ ارز میتوان به سادگی برنامه ریزی های لازم را برای تأمین دارو انجام داد.
بنابر اعلام خبرگزاری خانه ملت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا این وزارت خانه ساز و کار و سیاست لازم را برای کنترل قیمت دارو پس از حذف ارز 4200 تومانی انجام داده است، اظهار نمود: ما عنوان حذف ارز را به کار نمی بریم، بلکه اعلام می نماییم ارز ترجیحی از ما جدا شود و به شکل یارانه به دست مصرف کننده واقعی برسد و در این میان هم بیمه ها باید تعهد دهند که ساز و کار لازم را طراحی نموده تا نحوه تخصیص یارانه نسبت به دارو مشخص شود.
وی ضمن اشاره به بودجه 40 هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت و درمان برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت: این مبلغ خیلی کم است و حداقل به 70 هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از بخش دارو و تجهیزات پزشکی نیاز داریم و این بودجه مدنظر بیمه ها هم قرار دارد.
آخر پیاممنبع:

1400/10/22
12:46:21
5.0 / 5
1033
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir