تکذیب خبر حذف ارز ترجیحی دارو از جانب معاون اول رئیس جمهور

تکذیب خبر حذف ارز ترجیحی دارو از جانب معاون اول رئیس جمهور

معاون اول رئیس جمهور توجه به مبحث سلامت و بهداشت مردم را جزو سیاست های راهبردی دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: دولت و وزارت بهداشت در کنار صنعت پرافتخار داروسازی است تا دارو با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، محمد مخبر بامداد امروز(یکشنبه) در جلسه ای با اعضای سندیکای داروی انسانی اضافه کرد: تأمین و تولید ۹۷ درصد از داروی مورد نیاز کشور توسط صنایع داروسازی مایه افتخار برای این بخش صنعت کشور است و انتظار داریم با حل مشکلات و همفکری و همکاری دولت و صنایع داروسازی ۳ درصد مابقی نیازهای کشور در زمینه دارو بخصوص بیماران صعب العلاج در کشور تهیه و تولید شود.
معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دنبال آن است که صنعت داروسازی کشور با رفع مشکلات با قوت به کار خود ادامه دهد و با بروزرسانی تکنولوژی و تجهیزات در جهت سلامت مردم گام های موثری بردارد.
وی هر گونه هزینه برای تأمین سلامت و بهداشت مردم را وظیفه ذاتی دولت و یک سرمایه گذاری دراز مدت برای آینده کشور دانست و افزود: سه راس مثلث صنعت داروسازی، شرکتهای بیمه و وزارت بهداشت باید با همفکری، همکاری و هماهنگی یکدیگر در جهت کاهش مشکلات مردم و پشتیبانی از آنها در حوزه تأمین دارو و حفظ سلامت جامعه حرکت کنند.
مخبر ضمن اشاره به بعضی از مشکلات پیش آمده در ایام گذشته برای تأمین داروی بعضی از بیماران در کشور خاطرنشان کرد: قابل قبول نیست که با وجود چنین صنعت داروسازی قوی و قدیمی در کشور مشکلات این چنینی برای بعضی از بیماران بوجود آید.
معاون اول رئیس جمهور افزود: تجربه تأمین ۱۵۰ میلیون دوز واکسن ظرف دو ماه نشانگر این مهم می باشد که بخش درمان و سلامت نظام جمهوری اسلامی ایران توانایی دارد تمام احتیاجات و نیازمندی های مردم در این بخش را تأمین کند.
وی عنوان کرد: از صنعت داروسازی کشور انتظار داریم تا با مدیریت قیمت گذاری و همکاری وزارت بهداشت وضعیت دارو در کشور بگونه ای اداره شود که مردم برای تأمین دارو در داروخانه ها گرفتار مشکل نشوند.
مخبر از داروسازان بزرگ کشور خواست بعنوان بازوی دولت و وزارت بهداشت راهکار ها، پیشنهادها و برنامه جامع عملیاتی خویش را برای توسعه صنعت دارو هر چه زودتر عرضه کنند.
معاون اول رئیس جمهور همینطور در مورد برخی شایعات مطرح شده در زمینه حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی به بخش دارو تصریح کرد: آزادسازی ارز ترجیحی برای بخش دارو نه در کوتاه مدت و نه در بلندمدت به هیچ وجه در دولت مطرح نیست و انتظار می رود صنایع داروسازی با قیمت گذاری مناسب به رفع نیازمندی های دارویی کشور کمک کنند.
همینطور در این نشست اعضای سندیکای داروی انسانی به طرح مطالبات، نگرانی ها، دغدغه ها و پیشنهادات و انتقادات خود در زمینه های مختلف بخصوص ضرورت نوسازی و بازسازی صنعت داروی کشور، کمک به کارخانه های داروسازی برای سرمایه گذاری های جدید در بخش خرید تجهیزات و ماشین آلات و ورود تکنولوژی های روز دنیا، دقیق شدن فرانشیز بیماران سرپایی و بستری در بیمارستان ها، پیشگیری از فساد و توزیع ناعادلانه ارز ترجیحی در بخش دارو، اصلاح قانون مواد خوراکی و آشامیدنی و همینطور اساسنامه سازمان غذا و دارو پرداختند.1400/10/05
20:52:51
5.0 / 5
999
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیمار , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir