تاثیر عفونت های پوستی در بروز تب روماتیسمی

تاثیر عفونت های پوستی در بروز تب روماتیسمی

پزشکان در مطالعه ای دریافتند که عفونت های پوستی احیانا عامل مهمی در بروز تب روماتیسمی هستند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، تب روماتیسمی حاد یک علت مهم بیماری قلبی در بین افراد کم سن و سال خصوصاً در بین خیلی از کودکان و جوانان در کشورهای کم درآمد و متوسط است.
پژوهشگران نیوزیلند اظهار داشتند: مدت هاست که تشخیص داده شده تب روماتیسمی عارضه ای از فارنژیت استرپتوکوکی گروه A است که بطور معمول بعنوان گلودرد استرپتوکوکی شناخته می شود. با این وجود، تحقیقات جدید نشان میدهد که عفونت های پوستی استرپتوکوک نیز می تواند موجب این بیماری شوند.
بگفته پژوهشگران، این مطالعه یک پیشرفت بزرگ در شناخت علل تب روماتیسمی حاد است.
پژوهشگران نیوزیلند تاکید کردند: این نخستین مطالعه در جهان است که تایید می کند خطر مبتلاشدن به تب روماتیسمی بعد از بروز عفونت پوستی استرپتوکوک به روشی مشابه با گلودرد استرپتوکوک افزایش می یابد. از آنجاییکه تب روماتیسمی حاد یک بیماری کمتر شایع است در مطالعات قبلی این امکان وجود نداشته که خطر مبتلاشدن به تب روماتیسمی بعد از یک عفونت تایید شده توسط آزمایشگاه تعیین شود.
به گزارش اسنک به نقل از هندوستان تایمز، بگفته پژوهشگران خطر تب روماتیسمی در دوره هشت تا ۹۰ روزه بعد از بررسی نمونه گلودرد استرپتوکوکی مثبت و سواب پوستی مثبت در مقایسه با سواب های منفی، پنج برابر بالا رفته است.1400/10/01
22:02:28
5.0 / 5
769
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir