رییس سازمان غذا و دارو:

ارز دارو تأمین شد

ارز دارو تأمین شد

به گزارش اسنک رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و با دستور رئیس جمهور ارزی که برای دارو نیاز بود تأمین شد؛ همینطور با عنایت به کنترلی که انجام شده کمبود دارویی ما نسبت به سال قبل بسیار کمتر است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام دارایی رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به بعضی از اظهارات مطروحه درمورد کمبود بیش از حد دارو در کشور، اظهار نمود: یکی از مهم ترین کارهای روزانه ما در سازمان غذا و دارو پایش و کنترل کمبودهای دارویی در کشور است و جلسات گوناگونی در این خصوص برگزار و وزیر محترم بهداشت دستورات لازم را صادر می کنند.

دکتر دارایی افزود: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و با دستور رئیس جمهور ارزی که برای دارو نیاز بود تأمین شد؛ همینطور با عنایت به کنترلی که انجام شده کمبود دارویی ما نسبت به سال قبل بسیار کمتر است. البته تلاش می نماییم این کمبودها بخصوص داروی بیماران خاص را به حداقل برسانیم.

رییس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما برای یک ماه 40 تا 50 کمبود دارو داریم به این معنا که ظرفیت آنها برای یک ماه است و باید داروی مورد نیاز را تأمین نماییم ازاین رو اولویت خویش را در تأمین این داروها می گذاریم.

بنابر اعلام وبدا، وی اظهار داشت: همه اقدامات لازم انجام شده تا ان شاءالله کمبودهای دارویی کنونی برای دی و بهمن ماه را به حداقل برسانیم و امیدواریم حمایت ها ادامه داشته باشد تا آخر سال بتوانیم کمبودها را کنترل نماییم.

دکتر دارایی در انتها تصریح کرد: در سرتاسر دنیا هم در اقلامی حدود 40 تا 50 دارو کمبود وجود دارد که به عوامل گوناگونی همچون تأمین کننده، مواد اولیه و موارد اینچنینی مربوط می شود. ما هم بحث های ارزی و انتقال ارز را داریم اما جای نگرانی نیست.
منبع:

1400/09/30
22:20:32
5.0 / 5
1075
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir