جدول به روز شده کرونا آمار جهانی مبتلایان از 270 میلیون نفر گذشت

جدول به روز شده کرونا آمار جهانی مبتلایان از 270 میلیون نفر گذشت

اسنک: مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 270 میلیون و 439 هزار و 377 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 322 هزار و 384 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 243 میلیون و 177 هزار و 674 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمی، آمریکا همین طور با بیش از ۵۰.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۸۱۷ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۶ هزار و هند با بیش از ۴۷۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۵۰، ۸۰۱، ۴۵۵ ۸۱۷، ۹۵۶ ۲ هند ۳۴، ۶۹۷، ۸۶۰ ۴۷۵، ۶۳۶ ۳ برزیل ۲۲، ۱۸۹، ۸۶۷ ۶۱۶، ۹۴۱ ۴ انگلیس ۱۰، ۸۱۹، ۵۱۵ ۱۴۶، ۴۳۹ ۵ روسیه ۱۰، ۰۱۶، ۸۹۶ ۲۸۹، ۴۸۳ ۶ ترکیه ۹، ۰۴۰، ۱۷۹ ۷۹، ۱۵۱ ۷ فرانسه ۸، ۲۵۸، ۶۹۲ ۱۲۰، ۴۳۱ ۸ آلمان ۶، ۵۳۰، ۹۱۲ ۱۰۶، ۳۳۱ ۹ ایران ۶، ۱۵۴، ۸۱۳ ۱۳۰، ۷۲۲ ۱۰ آرژانتین ۵، ۳۵۸، ۴۵۵ ۱۱۶، ۷۷۱ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۸۹ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۸۱۹ هزار و ۵۱۵ بیمار کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همین طور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۵۴ هزار و ۸۱۳ مبتلاشدن و ۱۳۰ هزار و ۷۲۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، آرژانتین، اسپانیا، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/09/22
12:21:45
5.0 / 5
929
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir