محققان می گویند؛

مصرف مقادیر کم کافئین برای مادران حامله بی خطر است

مصرف مقادیر کم کافئین برای مادران حامله بی خطر است

اسنک: بگفته پژوهشگران، مصرف مقدار کم کافئین در دوران حاملگی می تواند به کاهش خطر دیابت حاملگی کمک نماید.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، «استفانی هنکل»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پنسیلوانیا، اظهار داشت: «ما متوجه شدیم که مصرف کم تا متوسط کافئین با افزایش ریسک ابتلاء به دیابت بارداری، پره اکلامپسی یا فشار خون بالا برای مادران حامله مرتبط نیست.»
محققان سفارش می کنند که زنان حامله مصرف کافئین خودرا به کمتر از ۲۰۰ میلی گرم (حدود دو فنجان) در روز محدود کنند. با این وجود، اطلاعات محدودی در مورد ارتباط بین کافئین و نتایج سلامت مادر وجود دارد.
برای درک بهتر این ارتباط، پژوهشگران داده های مربوط به ۲۵۲۹ شرکت کننده حامله را که بین سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ در مؤسسه ملی سلامت کودک و توسعه انسانی ثبت نام کرده بودند، مطالعه کردند.
در هنگام ثبت نام و در هر بار ویزیت، زنان مصرف هفتگی قهوه کافئین دار، چای کافئین دار، نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا را گزارش کردند. غلظت کافئین نیز در پلاسمای شرکت کنندگان در هفته ۱۰ تا ۱۳ حاملگی آنها اندازه گیری شد. سپس پژوهشگران مصرف کافئین خودرا با نتایج اولیه تطبیق دادند: تشخیص بالینی دیابت بارداری، فشار خون حاملگی و پره اکلامپسی.
تیم تحقیقاتی دریافتند که مصرف نوشیدنی های کافئین دار در هفته های ۱۰ تا ۱۳ حاملگی با خطر دیابت حاملگی ارتباطی ندارد. در طول سه ماهه دوم، نوشیدن ۱۰۰ میلی گرم کافئین در روز با کاهش ۴۷ درصدی خطر دیابت همراه بود. هیچ تفاوت آماری مدلول داری در فشار خون یا پره اکلامپسی بین افرادی که در دوران حاملگی کافئین مصرف کرده و مصرف نکرده بودند، وجود نداشت.
محققان خاطرنشان می کنند که یافته ها با مطالعاتی که نشان داده اند کافئین با بهبود تعادل انرژی و کاهش توده چربی مرتبط می باشد، مطابقت دارد.
محققان می گویند: «زنانی که کافئین نمی خورند، سفارش نمی گردد که نوشیدنی های کافئین دار را برای کاهش خطر ابتلاء به دیابت حاملگی شروع کنند. اما یافته های ما ممکنست به بانوانی که هم اکنون میزان پایین تا متوسط کافئین مصرف می کنند اطمینان دهد که چنین مصرفی خطرات سلامت مادر را افزایش نمی دهد.»


منبع:

1400/08/25
23:36:02
5.0 / 5
999
تگهای خبر: چربی , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir