کرونا در جهان شیوع کووید در ۲۲۲ کشور و منطقه

کرونا در جهان شیوع کووید در ۲۲۲ کشور و منطقه

اسنک: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 252 میلیون و 652 هزار و 148 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 95 هزار و 683 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور 228 میلیون و 594 هزار و 429 نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته اند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۷.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۷۸۰ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۴ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۰ هزار و هند با بیش از ۴۶۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۷، ۶۹۳، ۵۱۶ ۷۸۰، ۷۷۵ ۲ هند ۳۴، ۴۱۴، ۱۸۶ ۴۶۲، ۶۹۰ ۳ برزیل ۲۱، ۹۲۶، ۵۲۶ ۶۱۰، ۳۲۳ ۴ انگلیس ۹، ۴۴۸، ۴۰۲ ۱۴۲، ۵۳۳ ۵ روسیه ۸، ۹۵۲، ۴۷۲ ۲۵۱، ۶۹۱ ۶ ترکیه ۸، ۳۴۰، ۳۲۲ ۷۲، ۹۱۰ ۷ فرانسه ۷، ۲۵۶، ۶۴۳ ۱۱۸، ۰۷۳ ۸ ایران ۶، ۰۱۹، ۹۴۷ ۱۲۷، ۸۰۹ ۹ آرژانتین ۵، ۳۰۲، ۴۴۵ ۱۱۶، ۲۰۹ ۱۰ اسپانیا ۵، ۰۴۲، ۸۰۳ ۸۷، ۶۴۷ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۵۱ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۹ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۴۰۲ بیمار کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همین طور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۹ هزار و ۹۴۷ مبتلاشدن و ۱۲۷ هزار و ۸۰۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، آلمان، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/08/21
13:15:34
5.0 / 5
1371
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir