معاون اول رییس جمهور:

بی توجهی ها، دستاوردهای مقابله با کرونا را از بین می برد

بی توجهی ها، دستاوردهای مقابله با کرونا را از بین می برد

جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا قبل از ظهر امروز (پنجشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، محمد مخبر در این نشست با اشاره به شروع پیک جدید کرونا در بعضی کشورها با وجود واکسیناسیون، گفت: اگرچه واکسیناسیون در کشور با سرعت در حال انجام می باشد، اما بی توجهی به دستورالعمل های بهداشتی می تواند تمام زحمات و دستاوردهای دولت، تلاش کادر درمان و همکاریهای خود مردم در مقابله با کرونا را از بین ببرد.
معاون اول رئیس جمهور بر لزوم رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در کشور اصرار کرد و از رسانه ها و مطبوعات خواست با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق، هشدارهای لازم را به جامعه منتقل کنند تا سطح رعایت اصول بهداشتی کاهش پیدا نکند.
مخبر همین طور با اشاره به شروع روند تزریق دوز سوم واکسیناسیون در کشور، اضافه کرد: خوشبختانه با کوشش های گسترده دولت در امر واردات واکسن و نیز همت تولیدکنندگان داخلی، مشکلی از نظر تعداد واکسن در کشور وجود ندارد و باید روند تزریق دوز سوم برمبنای اولویت بندی های مشخص تسریع شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست گزارشی از آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان های مختلف کشور و رنگبندی شهرها ارائه کرد و اظهار داشت: با توجه به این که برخی کشورها با وجود تزریق دوز سوم واکسن همچنان با موج جدید کرونا درگیر هستند، رعایت دستورالعمل های بهداشتی همچنان باید در دستور کار مردم باشد.
در این جلسه که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس کل بانک مرکزی نیز حضور داشتند، گزارشی از رنگبندی شهرهای مختلف، میزان بستری و تعداد فوت شدگان در کشور ارائه شد.
معاون وزیر کشور نیز در این جلسه گزارشی از تدوین طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کرد و قرار شد این طرح بعد از اعمال برخی اصلاحات، برای تصویب نهایی در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شود.1400/08/20
21:22:06
5.0 / 5
1174
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir