محققان می گویند؛

راه حل جلوگیری از آلرژی به تخم مرغ در بزرگسالی

راه حل جلوگیری از آلرژی به تخم مرغ در بزرگسالی

تحقیقات جدید نشان میدهد که تغذیه نوزادان با تخم مرغ می تواند خطر مبتلاشدن به آلرژی به تخم مرغ را در آینده کم کند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، برای این مطالعه، پژوهشگران دانشگاه بوفالو نیویورک، داده های مربوط به بالای ۲۲۰۰ والدین که در مورد عادات غذایی و آلرژی های غذایی فرزندانشان از بدو تولد تا ۶ سالگی گزارش کرده بودند را تجزیه و تحلیل کردند.
دکتر «جولیا مارتون»، نویسنده اصلی این مقاله، اظهار داشت: «ما دریافتیم کودکانی که تا ۱۲ ماهگی تخم مرغ مصرف نکرده بودند، در ۶ سالگی بیشتر احتمال دارد که به تخم مرغ آلرژی داشته باشند.»
این مطالعه نشان داد از میان بیش از ۲۲۰۰ والدینی که تحت نظرسنجی قرار گرفته بودند، ۰.۶ درصد از آنها حساسیت نوزادشان به تخم مرغ را در سن یک سالگی گزارش کردند. از بیش از ۱۴۰۰ والدینی که اطلاعات مربوط به آلرژی غذایی فرزندان خودرا تا سن ۶ سالگی گزارش کردند، ۰.۸ درصد آلرژی به تخم مرغ را گزارش کردند.
به گفته پژوهشگران، کودکان مبتلا به آلرژی به تخم مرغ در سنین ۱ و ۶ سالگی در ۵، ۶، ۷ و ۱۰ ماهگی تخم مرغ کمتری نسبت به کودکان بدون حساسیت به تخم مرغ مصرف کرده بودند.
به گفته پژوهشگران، آلرژی به تخم مرغ دومین آلرژی غذایی شایع در سراسر جهان است.
شواهد فعلی نشان میدهد که تغذیه سریع نوزاد با تخم مرغ در دوران شیرخوارگی و به دنبال آن تغذیه مداوم و مکرر با آن، در مقابل ایجاد آلرژی به تخم مرغ محافظت به وجود می آورد.

1400/08/18
21:19:48
5.0 / 5
1036
تگهای خبر: تغذیه , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir