طرح جدید نظام درمانی انگلیس برای مساعدت با ترک سیگار

طرح جدید نظام درمانی انگلیس برای مساعدت با ترک سیگار

نظام درمانی انگلیس مقرر است به زودی در این کشور با تجویز پزشکی سیگارهای الکترونیکی به افراد سیگاری کمک نماید تا آنرا ترک کنند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، نهاد تنظیم مقررات داروها و محصولات بهداشتی از تولیدکنندگان سیگار الکترونیکی (سیگار برقی یا ویپ) دعوت کرده است تا محصولات خودرا برای کسب تاییدیه پزشکی به این موسسه ارائه نمایند.
‎این اقدام به این معنا است که انگلیس نخستین کشور در جهان است که سیگار الکترونیکی را بعنوان یک محصول پزشکی تجویز خواهدنمود.
در سالهای اخیر و با محبوبیت بیش از پیش سیگارهای الکترونیکی بحث های زیادی در مورد این که آیا سیگارهای الکترونیکی باید برای این منظور استفاده شوند یا خیر، وجود داشته است.
بگفته متخصصان، سیگارهای الکترونیکی کاملاً بی خطر نیستند اما مضرات آن به میزان اندکی کمتر از خطرات سیگار است. آنها قطران (ماده ای به طور معمول صمغ مانند، قهوه ای یا سیاه و چسبناک) یا مونوکسید کربن، دو عنصر مضر در دود تنباکو را تولید نمی کنند.
با این وجود مایعی که برای استنشاق در داخل سیگار الکترونیکی گرم می شود، حاوی برخی مواد شیمیایی بالقوه مضر است که در دود سیگار نیز یافت می شود اما سیگار الکترونیکی در سطوح پایین تری حاوی این ترکیبات است.
به گزارش بی بی سی، در انگلیس یک سیگار الکترونیکی تا مجوز پزشکی را کسب کند باید بررسی های ایمنی و سلامتی بسیار شدیدتری را نسبت به مدلهای موجود در بازار بگذراند.1400/08/07
14:40:52
5.0 / 5
1248
تگهای خبر: پزشك , سلامت , متخصص , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir