آخرین آمارهای كرونا در جهان

بیشتر از ۲۱۸ میلیون بیمار بهبودیافته از کرونا در جهان

بیشتر از ۲۱۸ میلیون بیمار بهبودیافته از کرونا در جهان

به گزارش اسنک شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۴۰ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۶۳۲ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۹۰۵ هزار و ۱۱۲ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۸ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۷۶۸ نفر از مبتلایان هم بهبود یافته اند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیشتر از ۴۵.۷ میلیون مبتلا و بیشتر از ۷۴۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۴ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۶۰۲ هزار و هند با بیشتر از ۴۵۲ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر اساس این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۲۱ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۷۶۵ هزار و ۹۰۴ مبتلا شدن و ۱۲۳ هزار و ۶۹۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۴۵، ۷۳۸، ۵۸۵۷۴۳، ۸۸۰۲هند۳۴، ۰۵۳، ۵۷۳۴۵۲، ۰۱۰۳برزیل۲۱، ۶۲۷، ۴۷۶۶۰۲، ۷۲۷۴انگلیس۸، ۳۶۱، ۶۵۱۱۳۸، ۳۷۹۵روسیه۷، ۹۲۵، ۱۷۶۲۲۱، ۳۱۳۶ترکیه۷، ۶۰۱، ۶۲۶۶۷، ۲۲۵۷فرانسه۷، ۰۸۰، ۳۷۵۱۱۷، ۲۴۵۸ایران۵، ۷۶۵، ۹۰۴۱۲۳، ۶۹۵۹آرژانتین۵، ۲۷۱، ۳۶۱۱۱۵، ۶۶۰۱۰اسپانیا۴، ۹۸۴، ۳۸۶۸۶، ۹۷۴به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/07/25
09:19:18
5.0 / 5
1067
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir