بر اساس نتایج یك تحقیق؛

یک سوم افراد سالمند سوءتغذیه دارند

یک سوم افراد سالمند سوءتغذیه دارند

نتایج یک پژوهش بر روی سالمندان شهر تهران نشان داد تهیه و توزیع سبد غذایی حمایتی برای سالمندان لطمه پذیر از نظر اقتصادی و اجتماعی باید در اولویت قرار گیرد.به گزارش اسنک به نقل از مهر، انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی، اعلام نمود: برمبنای تعریف سند ملی سالمندی، افراد دارای سن ۶۰ سال و بالاتر، سالمند نامیده می شوند. جمعیت ایران نیز هم اکنون در مرحله انتقال ساختار سنی از جوانی به سال خوردگی است. با رشد سریع سالمندی پیش بینی می شود نزدیک به یک چهارم از جمعیت ایران در دهه های آتی در این رده سنی قرار گیرند. بنابراین، توجه به بهبود سبک زندگی سالمندان یکی از الزامات سلامتی و کاهش هزینه های بهداشت و درمان در این گروه لطمه پذیر است. وضع تغذیه (از جمله دریافت غذایی و فعالیت بدنی)، سلامت روان و کیفیت خواب از با اهمیت ترین اجزای سبک زندگی مؤثر بر سلامت سالمندان شمرده می شود.
طبق یافته های آخرین مطالعه ای که در انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی، با هدف تعیین وضعیت سبک زندگی سالمندان شهر تهران انجام شد، کیفیت و تنوع دریافت غذایی بیشتر سالمندان نیاز به بهبود داشت و میانگین کفایت دریافت برخی مواد مغذی آنها کمتر از مقدار سفارش شده بود و حدود یک سوم از سالمندان در معرض خطر سوءتغذیه و حدود یک چهارم آنها در معرض افسردگی قرار داشتند و فراوانی ناامنی غذایی شدید در سالمند سنین بالاتر افزایش می یافت.
به نظر می رسد برنامه ریزی و توجه مسئولان به برنامه های مداخله ای در جهت ارتقا سبک زندگی و همچون تدوین سبد مطلوب غذایی متناسب با نیاز سالمندان و تهیه و توزیع سبد غذایی حمایتی برای سالمندان لطمه پذیر از نظر اقتصادی و اجتماعی مناسب باید در اولویت قرار گیرد.

1400/07/19
10:18:19
5.0 / 5
1178
تگهای خبر: بدن , برنامه , تغذیه , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir