دومین محموله ۶ میلیون دزی هلال احمر به ایران رسید

دومین محموله ۶ میلیون دزی هلال احمر به ایران رسید

به گزارش اسنک بیست وسومین محموله واکسن کرونا تهیه شده از جانب جمعیت هلال احمر حاوی ۶ میلیون دز واکسن، امروز پنجشنبه( هشتم مهرماه) در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دبیرکل این جمعیت از ورود دومین محموله ۶ میلیون دزی واکسن کرونا تهیه شده توسط این جمعیت آگاهی داد و اظهار داشت: در نخستین هفته ی مهرماه دو محموله به میزان ۱۲ میلیون دز واکسن کرونا توسط هلال احمر وارد کشور شد که هر دو محموله ۶ میلیون دزی، از نوع سینوفارم و برای سنین زیر ۱۷ سال بوده است.
بگفته محمدحسن قوسیان مقدم؛ در مجموع این جمعیت از اردیبهشت ماه تابحال ۵۲ میلیون و ۳۹۰ هزار دز واکسن به کشور وارد کرده است.
سخنگوی هلال احمر در ادامه با بیان این که «هلال احمر وارد کننده اصلی واکسن در کشور است» اشاره کرد: هلال احمر صرفاً وارد کننده دارو و واکسن است و تایید سلامت و تشخیص نحوه مصرف محموله های وارداتی واکسن برمبنای شرایط داخلی بطور قطع بر عهده سازمان غذا و دارو و کمیته های علمی در رابطه با ستاد ملی کرونا است و به همین دلیل حرف و نظر آنها دراین زمینه باید مدنظر قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دبیرکل جمعیت هلال احمر در آخر با تاکید بر تأثیر بالای واکسیناسیون در کاهش میزان مبتلا شدن و مرگ و میر افراد به ویروس کرونا بیان کرد: هلال احمر برای تسریع در امر واکسیناسیون سراسری، هم اکنون با ۲۹۶ مرکز مشترک همکاری می کند و در ۲۲ مرکز هم بصورت مستقل واکسیناسیون شهروندان را در دستور کار قرار داده است.1400/07/08
11:09:03
5.0 / 5
1230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir