مدیركل دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو خبر داد

عرضه انسولین قلمی تنها به بیماران ثبت شده در سامانه مدیریت بیماران نادر

عرضه انسولین قلمی تنها به بیماران ثبت شده در سامانه مدیریت بیماران نادر

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار داشت: از امروز انسولین قلمی در داروخانه های منتخب فقط به بیماران مبتلا به دیابتی که اطلاعات آنان در سامانه مدیریت بیماران نادر ثبت شده باشد، عرضه می شود.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر سید حیدر محمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: با عنایت به انجام استحقاق سنجی بیماران نیازمند انسولین های قلمی و اتصال سامانه های ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت (TTAC) به سامانه مدیریت بیماری های نادر (RDA)، از امروز تحویل انواع انسولین های قلمی صرفاً به بیماران ثبت شده در سامانه مدیریت بیماران نادر دارای سهمیه صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: پیرو اطلاع رسانی های قبلی وزارت بهداشت در خصوص ضرورت ثبت نام بیماران مبتلا به دیابت در سامانه مدیریت بیماران نادر، به منظور پیشگیری از سو استفاده برخی سودجویان و نشت دارو به خارج از شبکه رسمی توزیع دارو، از امروز انسولین قلمی برپایه اطلاعات ثبت شده بیمار در این سامانه عرضه می شود.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی این سامانه میزان قاچاق معکوس انسولین قلمی که جزء ارزبرترین داروهای مصرفی کشور به حساب می آید، به حداقل برسد.1400/07/07
23:01:26
5.0 / 5
1111
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سازمان , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir