محققان انگلیسی می گویند؛

مصرف میوه و سبزیجات و ورزش باعث افزایش حس شادی می شود

مصرف میوه و سبزیجات و ورزش باعث افزایش حس شادی می شود

به گزارش اسنک تحقیقات جدید نشان داده است که مصرف میوه و سبزیجات و ورزش می تواند سطح شادی را افزایش دهد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، در حالیکه ارتباط بین سبک زندگی و حس آرامش قبلاً اثبات شده است و اغلب در کمپین های بهداشت عمومی برای تشویق به پیروی از رژیم های سالم غذایی و انجام ورزش استفاده می شود، یافته های جدید محققان دانشگاه کنت انگلیس نشان داده است که بین سبک زندگی و احساس رضایت از زندگی هم رابطه مثبت وجود دارد.
یافته ها نشان داده است که مردان بیشتر ورزش می کنند و زنان میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می کنند.
با توجه به این که بیماری های سبک زندگی علت اصلی بیماری و مرگ و میر در سرتاسر جهان هستند، این یافته ها می تواند نتایج قابل توجهی در سیاست سلامت عمومی داشته باشد.
دکتر «آدلینا گشواندتنر»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «حرکت های رفتاری که به برنامه ریزی برای تقویت اهداف دراز مدت کمک می نماید، به احتمال زیاد در حفظ یک شیوه زندگی سالم مفید خواهد بود. شیوه زندگی بهتر نه تنها ما را سالم تر می کند بلکه شادتر هم می سازد و این یک وضعیت بُرد-بُرد قطعی است.»
در سال های اخیر تغییر بیشتری در انتخاب شیوه زندگی سالم بوجود آمده است. به قول محققان، اینکه ثابت شود خوردن میوه و سبزیجات بیشتر و ورزش می تواند حس شادی را افزایش داده و مزایای سلامتی را هم به همراه داشته باشد، یک پیشرفت مهم می باشد.


منبع:

1400/07/01
23:24:33
5.0 / 5
1030
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir