محققان بریتانیایی می گویند؛

کاهش ریسک کووید 19 در زنان با مصرف انواع مکمل ها و پروبیوتیک ها

کاهش ریسک کووید 19 در زنان با مصرف انواع مکمل ها و پروبیوتیک ها

اسنک: استفاده از مولتی ویتامین ها، مکمل های اُمگا 3 و پروبیوتیک ها برای زنان دارای فواید نسبی در کاهش خطر مبتلاشدن به کووید 19 است.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، مطالعه جدید پژوهشگران کالج کینگ لندن نشان داده است که مصرف مولتی ویتامین ها، مکمل های اُمگا ۳ و پروبیوتیک ها برای زنان در کاهش خطر ابتلاء به کووید ۱۹ مؤثر است.
محققان بر طبق یک نظرسنجی آنلاین از ۳۷۲، ۷۲۰ شرکت کننده بریتانیایی دریافتند بانوانی که پروبیوتیک، اسید چرب امگا ۳، مولتی ویتامین یا ویتامین D مصرف می کردند به ترتیب ۱۴، ۱۲، ۱۳ و ۹ درصد کمتر با احتمال ابتلاء به کووید ۱۹ مواجهند.
با این حال، هیچ تأثیری برای افرادی که از مکمل های ویتامین C، روی (زینک) یا سیر استفاده می کردند مشاهده نشد.
همچنین در دسته بندی برمبنای جنسیت، سن و شاخص توده بدنی، این رابطه در زنان در تمام سنین و گروه های شاخص توده بدنی مشاهده شد، اما در مردان مشاهده نشد. همین الگوی مشابه در هر دو گروه در ایالات متحده و سوئد هم مشاهده شد.
یافته های مطالعه با این نتیجه گیری هم راه است که در زنان، ارتباط نسبی اما قابل توجهی بین استفاده از مکمل های مانند پروبیوتیک ها، اسیدهای چرب امگا ۳، مکمل های مولتی ویتامین یا ویتامین D با کاهش خطر ابتلاء به کووید ۱۹ وجود دارد.
با این حال پژوهشگران بر ضرورت انجام آزمایشات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1400/06/21
10:08:20
5.0 / 5
1118
تگهای خبر: آنلاین , بدن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir