مطالعات نشان می دهد؛

نوشیدن آب به پیش گیری از نارسایی قلبی کمک می نماید

نوشیدن آب به پیش گیری از نارسایی قلبی کمک می نماید

بگفته پژوهشگران، آبرسانی خوب ممکنست از تغییرات در قلب که منجر به بیماری قلبی می شود پیشگیری کرده یا روند آنرا کُند نماید.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از اوردی دی هلث، بنابر تحقیقات جدید، نوشیدن هشت لیوان آب در روز در طول عمر می تواند خطر نارسایی قلبی را ۲۵ سال به تعویق اندازد.
«ناتالیا دمیتریوا»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه ملی قلب، ریه و خون در مریلند، در این زمینه می گوید: «یافته ها نشان میدهد که حفظ آب بدن می تواند از تغییرات درون قلب که منجر به نارسایی قلبی می شود پیشگیری کند.»
وی در ادامه می افزاید: «ما باید به میزان مایعاتی که هر روز مصرف می نماییم دقت کنیم و اگر متوجه شدیم که آب کم می نوشیم، به مقدار کافی مایعات مصرف نماییم.»
به گفته پژوهشگران، میزان سفارش شده مایعات برای مردان حدود ۱۵.۵ فنجان (۳.۷ لیتر) و ۱۱.۵ فنجان (۲.۷ لیتر) برای زنان در روز است. این مقدار شامل همه نوشیدنی ها (نه فقط آب) و حتی غذا می شود. حدود ۲۰ درصد از مایعات دریافتی بوسیله غذا تامین می شود.
به گفته پژوهشگران، هنگامی که مردم مایعات کمتری می نوشند و غلظت سدیم خون شأن افزایش می یابد، در نتیجه بدن تلاش می کند تا میزان آب را حفظ کند که منجر به فعال شدن فرآیندهای دخیل در ایجاد نارسایی قلبی می شود.
نارسایی قلبی زمانی اتفاق می افتد که قلب آنطور که باید پمپاژ نمی نماید. بگفته انجمن قلب آمریکا هنگامی که فرد گرفتار نارسایی قلبی می شود، سلول های بدن به اندازه کافی خون دریافت نمی کنند که می تواند موجب خستگی و تنگی نفس شود.

1400/06/15
11:10:51
5.0 / 5
1287
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir