استاندار تهران عنوان كرد

تشکیل کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه

تشکیل کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه

به گزارش اسنک استاندار تهران از تشکیل کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه با هدف پایش و رصد دستگاههای اجرایی و صنوف برای رعایت پروتکلهای بهداشتی و برخورد حقوقی و قضایی با متخلفین اطلاع داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار داشت: متأسفانه امروز در کشور تعداد فوتی ها به ۵۸۵ نفر رسید و ۴۰ هزار و ۸۰۸ نفر هم مبتلا داشته ایم که این آمار نگران کننده است. نسبت به پیک های قبلی که هنگامی که تعداد مراجعین سرپایی افزایش پیدا می کرد آمار بستری ها و فوتی ها افزایشی نداشت در این پیک هر سه با هم افزوده می شود، بنابراین باید به صورت جدی تمهیداتی را به صورت اقدام و عمل در دستور کار قرار دهیم.
وی ادامه داد: ما در هشت هفته اخیر آمارمان رو به افزایش بوده و همچنان در تعداد مراجعین سرپایی، بستری های معمولی و بستری های مراقبت های ویژه و فوتی ها روند کاهشی را شاهد نیستیم. بدون شک رابطه معناداری میان پایین آمدن رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکلهای بهداشتی با افزایش مبتلا شدن و سرایت این بیماری وجود دارد.
محسنی بندپی افزود: رعایت بهداشت فردی و رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط صنوف هر دو کاهش پیدا کرده و در این میان پایانه های مسافربری، فرودگاه ها، رستوران ها و تالارها ظرف چند هفته گذشته با وجود بیشترین مراجعات مردمی، پایین ترین رعایت پروتکلهای بهداشتی را داشتند.
استاندار تهران تاکید کرد: در دهه محرم هم همین نگرانی را داریم که تجمعاتی بدون رعایت پروتکل ها وجود داشته باشد، بنابراین باید رستوران ها، تالارها، پایانه ها و فرودگاه ها را مکلف به رعایت پروتکلهای بهداشتی نماییم و در مورد اجتماعات مذهبی هم باید به همین شکل اقدام نماییم. بدون شک دستگاههای اجرایی، صنوف و افرادی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند باید معرفی شوند. رتبه بندی دستگاههای اجرایی و صنوف در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی باید انجام و اعلام عمومی شود.
وی با تاکید بر این که رابطه معناداری بین واکسیناسیون و کاهش آمار مرگ و میر وجود دارد، اضافه کرد: باید بگونه ای برنامه ریزی شود که ما نگران تمام شدن واکسن نباشیم و در عرصه واکسیناسیون از ظرفیت هلال احمر و شهرداری تهران در کنار ۱۰۷ مرکز واکسیناسیون بهره گرفت.
استاندار تهران تاکید کرد: در جلسه امروز مقرر شد کمیته حقوقی صیانت از سلامت افراد جامعه با حضور نمایندگان دستگاههای مختلف همچون نیروی انتظامی، قوه قضاییه و... با محوریت معاونت بهداشتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران تشکیل گردد تا رصد و پایش صنوف و دستگاههای اجرایی در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت گیرد تا با دستگاه ها و صنوفی که رعایت نمی کنند برابر قانون برخورد حقوقی و قضایی شود و مساله به صورت حقوقی و قضایی دنبال شود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به افزایش درمانگاه های سرپایی اشاره نمود و اضافه کرد: باید راهنمای درمان اولیه برای افرادی که مرخص می شوند و همینطور برای مراقبت از بیماران سرپایی تدوین شود تا این افراد بدانند که باید چگونه در مقابل این بیماری عمل کنند.
محسنی بندپی به مبحث تأمین منابع مالی و انسانی دانشگاه های علوم پزشکی اشاره نمود و اضافه کرد: در این نشست مصوب شد تا در ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد مطالبات بیمارستان ها و سازمان های دیگر و همینطور کمک معنادار به بیمارستان ها تصمیم گیری جدی شود. امروز نیاز است که برای استخدام نیروی انسانی به جای پیمودن سیکل طولانی استخدام مشکل را از راه شرکتهای پیمانکار حل و فصل نماییم.1400/05/19
00:13:41
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir