نوبخت اعلام كرد

۹خبر درباره حقوق

۹خبر درباره حقوق

به گزارش اسنک رئیس سازمان برنامه و بودجه آخرین اقدامات صورت گرفته در ارتباط با تغییر حقوق در بخش های مختلف برای کارکنان و بازنشستگان را اعلام نمود و در اظهاراتش اشاره داشت که در بعضی موارد آنچه لازم بوده، دولت انجام داده و باید مجلس اقدام نماید.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، طبق روال ماه های اخیر، امروز (دوشنبه، ۱۱ مرداد) هم محمدباقر نوبخت در لایو اینستاگرامی به گفتگو پرداخت و طی آن جریان حقوق و آنچه که در ارتباط با این مورد در سازمان ها و بخش های مختلف است را، شرح داد. این آخرین لایو اینستاگرامی نوبخت در دولت دوازدهم بود.

*بازنشسته ها نگران نباشند
نخستین موضوعی که رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره آن توضیح داد، لایحه دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری، کشوری و تأمین اجتماعی بود و اعلام نمود که پیش نویس این لایحه پس از مشورت با نمایندگان بازنشستگان آماده، در دولت تصویب و در نهایت به مجلس تقدیم شد و الان منتظر هستیم تا نمایندگانی که اعلام نموده بودند آماده تصویب این لایحه هستند در این رابطه اقدام نمایند.
وی ادامه داد: لایحه در مجلس است و نباید دیگر مجلس دنبال بار مالی آن باشد چونکه وقتی دولت لایحه ای را به آن عرضه می کند یعنی بار مالی آنرا پیشبینی کرده است مگر اینکه نماینده ها طرح هایی را به آن اضافه کنند که احتیاج به تأمین مالی جدید داشته باشد.
نوبخت با بیان اینکه دولت در انتها خود لایحه را نهایی کرده و انتظار همکاری مجلس برای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را دارد، اظهار داشت: البته نیازی هم به لایحه نیست و نباید بازنشستگان در این رابطه نگران باشند ما در استعلام سازمان بازنشستگی کشوری هم تاکید کرده ایم که اجرای این طرح مقید به یک سال نیست و باید استمرار داشته باشد.

*پاداش بازنشستگی آماده است، دستگاه ها اقدام کنند
معاون رئیس جمهور در ادامه درباره آخرین وضعیت پرداخت پاداش بازنشستگی سال ۱۳۹۹ خاطرنشان کرد که در سوم مرداد سالجاری تخصیص لازم به خزانه ابلاغ گردیده و دستگاههای مربوطه باید با بیان به خزانه این پول را دریافت نمایند، ازاین رو هر آنچه که لازم بوده سازمان برنامه و بودجه انجام داده است.
او همینطور از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومانی به صندوق بازنشستگی «هما» هم اطلاع داد و اظهار داشت که طی مذاکرات صورت گرفته مقرر شد فعلاً ۳۰۰ میلیارد تومان یعنی هر ماه ۱۰۰ میلیارد تومان به این صندوق پرداخت گردد و ما وظیفه خود در این رابطه را عملی کردیم.

* فرهنگیان نگران نباشند، مجلس تسریع کند
خبر دیگر نوبخت درباره لایحه رتبه بندی معلمان بود و اظهار داشت که از سال ۱۳۹۹ در جلسات مختلف پیش نویس لایحه رتبه بندی معلمان تهیه و در دولت تصویب و به مجلس عرضه شد اما در مجلس تغییراتی در آن اعمال شده که امکان دارد منابع مالی را تغییر دهد. از سویی مجلس از دولت سوال کرده که آیا منابع مالی این طرح دیده شده است؟ هرچند که این سوال متعارفی نیست اما ما کتباً اعلام کردیم تمامی منابعی که برای اجرای این طرح در مورد معلمان لازم بود در دولت تأمین شده است.
وی افزود: در صورتیکه مجلس بخواهد به لایحه رتبه بندی معلمان مواردی را اضافه کند می تواند با تغییر منابع اقدام نموده و یا اینکه منابع جدید پیش بینی نماید. حتی طی مذاکراتی که در مجلس داشته ایم تاکید بر اینکه کمیسیون های برنامه و بودجه و همینطور اجتماعی به آموزش عالی پیوسته و در این رابطه بررسی نمایند.
به قول نوبخت، مشکلی در مورد رتبه بندی معلمان از جانب دولت وجود ندارد و مجلس باید در این رابطه تسریع کند.

*فوق العاده ویژه فرهنگیان را ابلاغ کردیم، یک نفر می خواست مشورت کند!
رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد فوق العاده ویژه فرهنگیان هم توضیح داد و اظهار داشت که ما از ظرفیت قانونی جهت استفاده از ۲۱ تا ۲۷ درصد به تناسب سنوات اجرایی فرهنگیان پیشبینی کردیم و طی نامه ای به آموزش و پرورش ابلاغ گردید اما شخصی گفته بود که باید در این رابطه مشورت کند که باید آن شخص را توبیخ می کردم چونکه وقتی سازمان برنامه و بودجه هر جدول، تغییر و یا اصلاحی در مورد حقوق و یا مجوزهای سازمانی صادر می کند، مکلف به اجرای آن هستند و نباید تعلل کرده و بگویند برویم و مشورت نماییم.
وی تصریح کرد که بر این اساس بار دیگر به وزارت آموزش و پرورش نامه نوشتم که باید فوق العاده ویژه فرهنگیان از ۲۱ تا ۲۷ درصد اجرا شود.

*آخرین خبر در مورد فوق العاده های کادر درمان

در ادامه این گفتگو رئیس سازمان برنامه و بودجه از وضعیت پرداخت ها به کادر سلامت اطلاع داد و خاطرنشان کرد که پیش از این می گفتیم کادر درمان اما این گله وجود داشت که عبارت درمان تمامی بخش ها را در نظر نمی گیرد و از این جهت کادر سلامت را جایگزین کردیم و در اینباره باید بگویم که از دیماه سال قبل و برپایه مصوبه ستاد کرونا فوق العاده ویژه برای کادر سلامت اجرایی شد.
وی افزود: اما حوزه بهداشت خواهان آن بود که با عنایت به شرایط موجود بار دیگر از قانون تسریع استفاده گردد ولی چون با خود بار مالی به همراه داشت طی مکاتبه ای با دبیر ستاد مقابله با کرونا خواستیم تا موافقت های لازم در این رابطه صادر شود که منتظر آن هستیم.

*ابهامات همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی برطرف شد
معاون رئیس جمهور همینطور از وضعیت همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم و علوم پزشکی اطلاع داد و اظهار داشت که این مورد از اول فروردین اجرایی شده است اما در متن قانون ابهاماتی بوجود آمده بود در مورد وضعیت پژوهشگاه ها و یا دانشگاه های وابسته به وزارت علوم که طی مذاکرات صورت گرفته و هماهنگی ای که با مجلس داشتیم در نهایت این کش و قوس ها هم برطرف شده و در حال اجرا می باشد.

*قانون تسریع برای زندان ها و دامپزشکی
خبر دیگر نوبخت برای اجرای قانون تسریع در سازمان زندان ها و دامپزشکی بود که اعلام نمود اجرای آن شروع شده است و در مورد زندان ها حتی احکام هم صادر شده و در مورد دامپزشکی هم آنچه که لازم بوده سازمان برنامه و بودجه انجام دهد اقدام نموده است. اگر مورد دیگری وجود دارد باید پیگیری شود.


*افزایش اعتبار معلولان تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان

رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد قانون پشتیبانی از معلولان هم خاطرنشان کرد: طی جلسه ای که با معلولان و نمایندگان مربوطه داشته اند مقرر شده تا اعتبار آنها با عنایت به نیاز موجود از ۱۷۰۰ به ۲۰۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

*مطالبات آتش نشانان درحال پیگیری است
نوبخت در ادامه اظهار داشت: طی مدت اخیر آتش نشانان هم مطالباتی داشته اند که ما با دعوت از نمایندگان مربوطه جلساتی برگزار کردیم و کارگروهی تشکیل شد تا پیگیر این مطالبات در حد توان سازمان برنامه و بودجه باشیم و این مورد در جریان قرار دارد.
وی این را هم اظهار داشت که مطالبات ایثارگران و اعتبارات آنها هم هر آنچه لازم بوده پرداخت شده است.1400/05/12
12:50:21
5.0 / 5
1521
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پزشك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir