زالی اعلام كرد

19هزار رجوع سرپایی كرونا در تهران طی روز گذشته

19هزار رجوع سرپایی كرونا در تهران طی روز گذشته

به گزارش اسنک فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران در مورد وضعیت شیوع بیماری در پایتخت، اظهار داشت: روز گذشته بالغ بر ۱۹ هزار رجوع سرپایی به مراکز بهداشت و درمان صورت گرفته است و تا بامداد امروز تعداد بیماران بستری به ۹ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امروز مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی در پارکینگ طبقاتی نمایشگاه بین المللی تهران با حضور فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، رئیس شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی و فرماندار شمیرانات راه اندازی شد.
دکتر علیرضا زالی در حاشیه افتتاح مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی در پارکینگ طبقاتی نمایشگاه بین المللی تهران، راه اندازی این مرکز را نخستین تجربه کشوری تجهیز پارکینگ مستقر در فضای نمایشگاهی دانست و اظهار داشت: به دلیل فضای وسیع، ظرفیت بالای واکسیناسیون و پشتیبانی دستگاههای مختلف، این مبادرت به تسریع روند واکسیناسیون کمک بسیاری خواهد نمود.
به قول فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، این مرکز با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی و با مدیریت و اجرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به پشتیبانی مرکز بهداشت و درمان شمیرانات تجهیز و به راه افتاده است.
زالی خاطرنشان کرد: به صورت کلی روند واکسیناسیون با شتاب بیشتری در حال انجام می باشد، اما همچنان در تلاش هستیم تا این روند را تسریع بخشیم. پاشنه آشیل این هدف، تأمین لجستیک مکفی از سبد واکسن داخلی و خارجی با پشتیبانی مستمر و پیوسته دولت می باشد.
وی با اشاره به اینکه نرخ واکسیناسیون در منطقه از شرایط خوبی برخوردار نیست، اضافه کرد: افتتاح مراکز بیشتر، گسترش شیفت های واکسیناسیون و همکاری دستگاههای مختلف برای بهبود شرایط کشور نقش بسزایی دارد.
زالی، مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی در فضای نمایشگاه بین المللی، صد و ششمین مرکز تجهیز شده در پایتخت اعلام نمود و اظهار داشت: در روز گذشته ۶۳ هزار دوز واکسن تزریق شده و راه اندازی هر مرکز، این آمار را به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران در مورد وضعیت شیوع بیماری در پایتخت، خاطرنشان کرد: روز گذشته بالغ بر ۱۹ هزار رجوع سرپایی به مراکز بهداشت و درمان صورت گرفته است و تا بامداد امروز تعداد بیماران بستری به ۹ هزار و ۷۰۰ نفر رسید. همینطور تابحال ۲ هزار و ۶۰۰ بیمار کرونایی تحت مراقبت ویژه قرار گرفته اند.
دکتر زالی اظهار نمود: فعال سازی کمیته ترخیص، افزودن هزار و ۴۰۰ تخت اورژانس به ناوگان تخت های ۱۸ بیمارستان پایتخت و افزایش ظرفیت مراکز عرضه خدمات بستری موقت، تدابیری بود که برای گذر از بحران فعلی در نظر گرفته شد، همینطور اعمال سهمیه بندی جدید برای بیمارستان های استان تهران هم صورت گرفته است، اما به صورت کلی بهترین چاره حل این مشکل و مقابله با بحران، کاهش ورودی بیمارستان هاست.
لزوم همراهی تمامی نهادها و دستگاه ها برای مهار بحران کرونا
دکتر حسن ابوالقاسمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با حضور در این مرکز، ضمن اشاره به انگیزه، توانایی و ظرفیت موجود در گروه های دانشجویی برای همراهی با کنشگران مقابله با بحران کرونا، افزود: برای شتاب گرفتن روند واکسیناسیون در کشور، باید تمام گروه ها بسیج شوند و به یاری کادر بهداشت و درمان بیایند تا با افزایش بستر و تجهیزات لازم، کرامت انسانی بهتر حفظ شود.
وی اظهار نمود: با گسترش فضا، این فرصت به صورت پایلوت به دانشجویان دانشگاه داده شد تا طبق تمایل و خواست خودشان به صورت شبانه روزی خدمت رسانی کنند. قطعا با تسریع روند واکسیناسیون در کشور، در مقابل مردم عزیز سرافراز خواهیم شد.
در ادامه دکتر ایمان عموزاده رئیس شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، ضمن ابراز امیدواری از توسعه کمی و کیفی مراکز واکسیناسیون در پایتخت، هم اظهار داشت: شبکه شمیرانات طبق استاندارد موظف به راه اندازی ۳ مرکز تجمیعی واکسیناسیون بود که عملی شد، اما با عنایت به تراکم جمعیتی بالا، برنامه ریزی ها برای توسعه فضا انجام و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، امکان عرضه خدمات واکسیناسیون خودرویی در فضای نمایشگاه بین المللی تهران فراهم گردید.
دکتر حسن زمانی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی در این مراسم به منظور اختصاص فضای بیشتر در نمایشگاه بین المللی به منظور عرضه خدمات واکسیناسیون به مردم پایتخت اعلام آمادگی کرد و ظرفیت عرضه خدمات شبانه روزی در این نمایشگاه را باارزش دانست.
مهدی ساداتی - فرماندار شمیرانات هم اولویت اصلی مدیران کشور را واکسیناسیون آحاد مردم، با استفاده از تمام ظرفیت نهادهای حاکمیتی اعلام نمود و اظهار داشت: سایر نهادها و دستگاه ها باید در کنار وزارت بهداشت قرار گیرند تا کنترل بیماری امکلان پذیر باشد.
او در آخر در مورد همکاری با سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی در حوزه شمیرانات برای مهر بیماری اعلام آمادگی کرد.
منبع:

1400/05/05
23:34:44
5.0 / 5
1514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir