روند افزایشی آمار مبتلایان، فوتی ها و گسترش سویه های كرونا در جهان

روند افزایشی آمار مبتلایان، فوتی ها و گسترش سویه های كرونا در جهان

به گزارش اسنک سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نمود: موارد جدید مبتلاشدن به بیماری کووید-19، مرگ و میر ناشی از آن و گسترش سویه های کرونا رو به افزایش است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت در گزارشی اعلام نمود: درحالیکه طی ماه های گذشته موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ در سراسر جهان سیر نزولی داشت، شرایط همه گیری بیماری تغییر پیدا کرده و هفته گذشته شمار مبتلایان به این بیماری، مرگ و میر ناشی از آن و گسترش سویه های کرونا افزایش ۱۲ درصدی یافته است.
بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، هفته گذشته در مجموع ۳.۴ میلیون مورد جدید مبتلاشدن به کروناویروس شناسایی شده که به طور متوسط موارد جدید مبتلاشدن در یک روز ۴۹۰ هزار نفر برآورد شده است.
گزارشهای سازمان جهانی بهداشت حاکی از آنست که کروناویروس جدید با سرعت بیشتری در جهان رو به گسترش است.
بنابر اعلام این سازمان، هفته گذشته اندونزی، انگلیس و برزیل به ترتیب با ۳۵۰ هزار و ۲۷۳ مورد، ۲۹۶ هزار و ۴۴۷ مورد و ۲۸۷ هزار و ۶۱۰ مورد مبتلاشدن بیشترین موارد مبتلاشدن را به خود اختصاص داده اند.
این سازمان همین طور گزارش کرده است که اگر ویروس با این سرعت گسترش یابد، موارد جهانی مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در جهان ممکنست طی سه هفته آتی به ۲۰۰ میلیون مورد برسد.
به گزارش اسنک به نقل از خبرگزاری شینهوا، همین طور روند پیشروی سویه های کرونا ادامه دارد و سویه آلفا در ۱۸۰ کشور و منطقه مشاهده شده و ۱۳ کشور و منطقه جدید نیز مواردی از مبتلاشدن به سویه دلتا را گزارش کرده اند.
منبع:

1400/04/31
14:36:43
5.0 / 5
1119
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir