افرادی به كووید طولانی مدت مبتلا می شوند كه

افرادی به كووید طولانی مدت مبتلا می شوند كه

به گزارش اسنک خراسان رضوی بر مبنای نتایج تحقیقات جدید، بیماران مبتلا به کووید-۱۹ با پنج علامت در هفته اول عفونت، «حاملان طولانی مدت» محسوب می شوند که چندین ماه علایم این بیماری را تجربه خواهند کرد.


به نقل از نیوز، علایم شایع کووید طولانی مدت شامل خستگی، سردرد، تنگی نفس، تب یا درد معده است. نتایج مطالعه اخیر نشان داده است که بیماران با کووید طولانی مدت بیشتر از ۲۰۰ علایم را گزارش کرده اند و این افراد به مدت ۱۲ هفته بعد از عفونت همچنان علایم بیماری را مشاهده می کنند.
آخرین یافته محققان دانشگاه بیرمنگام انگلستان می تواند به شناسایی افرادی که در معرض خطر کووید طولانی مدت قرار دارند، کمک نماید. هم اکنون، هیچ آزمایش تشخیصی برای بیماری حاد وجود ندارد.
دکتر اولالکان لی آییگبوسی، محقق اصلی این تحقیق و معاون مرکز تحقیقات نتایج بیماران در دانشگاه اظهار نمود: شواهدی وجود دارد که تأثیر کووید-۱۹ حاد بر روی بیماران، صرف نظر از شدت، فراتر از بستری شدن در شدیدترین موارد، کیفیت زندگی، سلامت روان و اشتغال است.
وی ادامه داد: افرادی که با کووید طولانی زندگی می کنند به صورت کلی احساس می کنند توسط عرضه دهندگان خدمات بهداشتی رها شده و دیگر کنترل نمی شوند بنابراین از مشاوره های محدود یا متناقضی برخوردار می شوند. بیشتر از یک سوم بیماران در یکی از مطالعات موجود در این بررسی گزارش کرده اند که طی هشت هفته از زمان شروع بیماری کووید-۱۹ هنوز احساس بیماری می کنند یا در وضعیت بالینی بدتری قرار دارند.
محققان خاطرنشان کردند: علایم شایع کووید شامل خستگی، تنگی نفس، درد عضلانی، سرفه، سردرد، درد مفصل، درد قفسه سینه، اسهال و تغییر در حس بویایی و چشایی است. صرف نظر از سن و جنسیت، افرادی که به سرعت در زمان مبتلا شدن به کووید پنج علامت یا بیشتر دارند مستعد مبتلا شدن به کووید طولانی خواهند بود.
کووید طولانی مدت فراتر از عفونت اولیه ادامه دارد و اغلب مبتلایان تا ۶ ماه شاهد نشانه های بیماری هستند.
دکتر شمیل هارون، محقق این تحقیق بیان نمود: هنوز عملکردهای بیولوژیکی یا ایمونولوژیکی کووید طولانی و این که چرا افراد خاصی بیشتر در معرض این اثرات قرار می گیرند، روشن نیستند در نتیجه توسعه درمانی محدود شده و ضروریست که اقدام فوری برای رفع این مسائل صورت گیرد.
مقایسه ویروس های مختلف کرونا هم مسیر طولانی مدت بیماری را نشان می دهند. نتایج این تجزیه وتحلیل نشان داد که حدود یک چهارم بیماران بستری شده مبتلا به سارس و مرس، ۶ ماه بعد از ترخیص از بیمارستان، عملکرد ریه و ظرفیت ورزشی کمتری داشتند.
پروفسور ملانی کالورت، محقق دیگر این تحقیق ابراز کرد: طیف گسترده ای از علایم و عوارض احتمالی در بیماران مبتلا به کووید طولانی مدت، احتیاج به درک عمیق تر از روند بالینی بیماری را برجسته می کنند. برای حمایت و مدیریت بیماران مبتلا به کووید طولانی و بهبود نتایج بالینی، نیاز فوری به مدلهای مراقبت بهتر و یکپارچه وجود دارد.
نتایج این تحقیق در نشریه Royal Society of Medicine انتشار یافته است.
منبع:

1400/04/27
11:42:19
5.0 / 5
1188
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir