سعید نمكی:

واكسیناسیون عمومی كرونا با قدرت از فردا در كشور آغاز می شود

واكسیناسیون عمومی كرونا با قدرت از فردا در كشور آغاز می شود

آذربایجان غربی وزیر بهداشت اظهار داشت: واکسیناسیون عمومی کرونا با قدرت از فردا در سطح کشور آغاز می شود.


سعید نمکی امروز ۱۸ تیر در ۳۶مین آیین پویش ره سلامت که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اضافه کرد: با وجود این که در بحث خرید واکسن کرونا دوستان و دشمنان، کم کاری کردند اما از فردا با تزریق روزانه ۴۰۰هزار دوز واکسن با قدرت تمام واکسیناسیون کرونا آغاز می شود.
وی با اشاره به این که آذربایجان غربی یکی از استانهای نمونه در بحث مقابله با کرونا با وجود تمام ترددهای مرزی است، اشاره کرد: به سبب شرایط جغرافیای این استان شرایط تبدیل شدن به یک استان گردشگر سلامت را دارد.
وی با اشاره به این که با وجود تحریم ها و کمبود ها به سبب بیماریابی و درمان سرپایی موج چهارم را با کمترین مرگ و میر پشت سر گذاشتیم، اشاره کرد: از دو ماه پیش با نقطه یابی کانون های ویروس جهش یافته در استانهای آذربایجان غربی، یزد، قم، هرمزگان توانستیم از گسترش این ویروس جلوگیری نماییم.
وزیر بهداشت اظهارکرد: در فروردین ماه سال ۹۹با وجود دستور سریع رهبری برای تخصیص اعتبار یک میلیارد دلاری به سیستم سلامت تا حالا قسمت قابل توجهی ازاین اعتبار هنوز به دست سیستم سلامت نرسیده است.
نمکی با اشاره به این که امروز کشور به صادر کننده ماسک و لوازم بهداشتی و دستگاه اکسیژن ساز تبدیل گشته است، یاد آورشد: در یک سال قبل ۱۶۰ دستگاه سی تی اسکن، ۴۰۰ آزمایشگاه تشخیص مولکولی و ۴۹۰ دستگاه اکسیژن ساز در سطح کشو نصب شده است.
وزیر کشور با تاکید به این که هم اکنون ۶۰۰ تخت بیمارستانی خالی در سیستان و بلوچستان وجود دارد، اظهارکرد: در چند روز گذشته ۳ دستگاه اکسیژن ساز نیز در بیمارستان های سیستان و بلوچستان نصب شده است.
وزیر بهداشت اشاره کرد: امروز تولید داخلی دارو ۹۲درصد بالا رفته و ۳۰درصد با وجود کرونا از واردات دارو دارای مشابه داخلی جلوگیری شده است.
به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، در ادامه بصورت ویدیو کنفرانس چند طرح بهداشتی همچون ورزشگاه چند منظوره نشاط ارومیه، ازمایشگاه مرکز بهداشت مهاباد، کلینیک تخصصی بوکان، مرکز مهارت های بالینی، آزمون و اتاق های عمل جراحی اعصاب بیمارستان امام خمینی ارومیه افتتاح شدند.1400/04/19
11:14:03
5.0 / 5
1229
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خرید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir